برداشت شلتوک از شالیزارهای خرمشهر آغاز شد

آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: برداشت شلتوک در سطح پنج هزار و ۱۰۰ هکتار از شالیزارهای شهرستان خرمشهر آغاز شد.

ناجی شهیب‌زاده یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بشلتوک  کاشته شده از نوع محلی عنبربو پاکوتاه بوده که در اراضی کشاورزی غرب کارون، شلمچه و حفار شرقی خرمشهر کاشته شده و اکنون به صورت مکانیزه برداشت می شود. 

وی بیان کرد : ۹۰ درصد کشت انجام شده در غرب کارون به شلتوک  اختصاص دارد و هم اینک ۴۰ دستگاه کمباین بومی و مهاجر کار برداشت شلتوک را انجام می‌دهند.
مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر میزان برداشت محصول شالی از هر هکتار را بین سه تا چهار تن اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری با توجه به شرایط مناسب آبی، بالا بودن عملکرد و افزایش سطح کشت حدود ۱۸ هزار تن برنج از اراضی کشاورزی خرمشهر برداشت شود.
شهیب‌زاده مصرف این نوع برنج را داخلی دانست و گفت: این نوع برنج به دلیل بالا بودن کیفیت، دارای بازار خوبی است و بیشتر در شهرهای مجاور خرمشهر به فروش می رسد و برای صادرات آن هیچ ممنوعیتی وجود ندارد.

مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر اظهار داشت: در سال زراعی گذشته ۱۵ هزار و ۷۰۰ تن برنج از سطح چهارهزار و ۵۰۰ هکتار شهرستان خرمشهر برداشت شد.
وی گفت:پس از برداشت شلتوک، کشت پاییزه در منطقه آغاز می‌شود و زمین‌های کشاورزی غرب کارون نیز برای کشت پاییزه آماده‌سازی خواهند شد.

شهرستان خرمشهر بیش از ۴۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =