۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۰
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 84087361
۱ نفر

برچسب‌ها

سین کیانگ چین، کانون جدید کرونا

پکن - ایرنا - به رغم تدابیر شدید محدود کننده در چین برای پیشگیری و مهار همه گیری کرونا، مسوولان امور بهداشتی در منطقه سین کیانگ واقع در شمال غرب این کشور از ابتلای ۱۳۸ نفر به کرونا و شناسایی یک کانون جدید از این بیماری در این منطقه و کشور خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از تلویزیون مرکزی چین، همه این ۱۳۷ نفر از طریق ارتباط با یک دختر جوان ۱۷ ساله در شهر «کاشی» سین کیانگ به کرونا مبتلا شده اند و شمار مبتلایان در طول دو روز گذشته بسرعت افزایش یافته است.

امروز مرکز بهداشت محلی اعلام کرد که فرد مورد نظر از اهالی شهرستان «شوفو» است که در طول یک سال گذشته در این منطقه بوده و هیچ سفر خارجی نداشته و با حیوانات نیز در تماس نبوده و ابتلای وی به کرونا به یک معما تبدیل شده است. 

مرکز بهداشت محلی نیز ضمن اعلام واکنش اضطراری با فوریت تحقیقات همه گیرانه را آغاز کرده است و همه کسانی که از نزدیک با بیمار در تماس و ارتباط بوده شناسایی و تحت نظر پزشکان قرار دادند و به بسیاری از محلی ها برای انجام آزمایش کرونا فراخوان داده شده است. 

این مرکز با انتشار بیانیه ای آورده است که تحقیقات جامعی از تمامی مکان هایی که فرد مبتلا در آنها فعالیت و یا رفت و آمد داشته در حال انجام است و اطلاعات مربوطه به موقع برای عموم منتشر می شود.

بخش های پزشکی به عموم مردم یادآوری کرده اند که باید پیشگیری های لازم را انجام داده و در صورت فراخوان فورا آزمایش کرونا بدهند. 

از سوی دیگر تمامی مجتمع های مسکونی این منطقه و برخی از محله های شهر کاشی در سین کیانگ چین نیز ممنوعیت ورود و خروج برای ساکنان در نظر گرفته اند و به مسافرانی که می خواهند با هواپیما پرواز کنند اعلام شده است که تنها در صورتی که نتیجه آزمایش آنها منفی باشد، حق خروج خواهند داشت و بسیاری از پروازها به این منطقه لغو شده است. 

روزنامه گلوبال تایمز چین نوشت: تعدادی از ساکنان شهر کاشی امروز پیام تلفنی از دولت محلی دریافت کرده اند مبنی بر اینکه همه ساکنان شهر باید تحت آزمایش گسترده اسید نوکلئیک قرار گیرند. همچنین در این مدت محدودیت های عبور و مرور در نظر گرفته می شود.

این گزارش می افزاید که ساکنان شهرستان شوفو در کاشی در حصر به سر می برند و تحقیقات گسترده ای در منطقه در جریان است. تصاویر منتشر شده حاکی است که قبل از اعمال این محدودیت ها مردم شهرستان به فروشگاه ها برای خرید مایحتاج در صورت اعلام قرنطینه طولانی مدت یورش برده اند.

این اتفاق در شرایطی می افتد که در اوایل ماه جاری به دنبال پیدا شدن ۱۲ مورد ابتلا به کرونا در شهر چینگ دایو در شرق چین کل جمعیت ۱۱ میلیون نفری شهر تحت آزمایش کرونا قرار گرفته بودند. 

این دومین بار در سه ماه گذشته است که سین کیانگ از شیوع ویروس کرونا خبر می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =