مخالفت عراق با تروریستی خواندن گروه اخوان المسلمین

بغداد- ایرنا- بر اساس سند منتشر شده در برخی رسانه های عراقی، شورای امنیت ملی این کشور با درخواست اتحادیه عرب مبنی بر «تروریستی خواندن گروه اخوان المسلمین» مخالفت کرده است.

به گزارش ایرنا، در این سند که از جمله در سایت بغداد الیوم منتشر شده، به مخالفت عراق با درج گروه اخوان المسلمین به عنوان یک سازمان تروریستی در کشور اشاره شده است.

در این سند آمده است: «با استناد به دستور شورای امنیت ملی و بنا به آنچه مشاور امنیت ملی درخصوص موضوع موضع عراق درباره درج کردن گروه اخوان المسلمین به عنوان یک گروه تروریستی مطرح شده و بنا به درخواست مصر برای درج گروه اخوان المسلمین در لیست تروریسم اتحادیه عرب، شورای امنیت ملی تصمیم گرفت که رأی به درج گروه اخوان المسلمین به عنوان یک سازمان تروریستی ندهد».

براساس تصویر سندِ منتشر شده در رسانه های عراقی، زیر این سند امضای «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق به تاریخ ۲۶ اوت ۲۰۲۰ میلادی قرار دارد و مهر محرمانه نیز روی آن خورده است.

شورای امنیت ملی عراق هنوز در خصوص اصالت این سند و محتوای آن واکنش رسمی نشان نداده است.

دولت مصر گروه اخوان المسلمین را در لیست تروریستی خود قرار داده و هم اکنون تعداد زیادی از مسؤولان ارشد این گروه در زندان های مصر به سر می برند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار جهان