۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۱
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 84087332
۰ نفر

برچسب‌ها

بودجه ۹۵ میلیارد دلاری ژاپن برای نجات اقتصاد از بحران کرونا

پکن- ایرنا- دولت ژاپن در صدد است تا برای برون‌رفت از بحران اقتصادی که به دلیل شیوع ویروس مرگبار کرونا دامن کشور را گرفته، یک بودجه ۹۵ میلیارد دلاری اختصاص دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از شماره روز شنبه روزنامه ماینچینی ژاپن، دولت در حال تدوین بودجه اضافی به ارزش حدود ۱۰ تریلیون ین معادل ۹۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای جبران خسارت اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا است.

این روزنامه بدون استناد به منابع، افزوده که دولت احتمالاً از این بودجه کلان برای تمدید برنامه یارانه نیروی کار که قرار است در ماه دسامبر امسال پایان یابد و پرداخت هزینه توزیع واکسن ویروس کرونا، استفاده خواهد کرد. 

در این گزارش آمده است که اعضای حزب حاکم لیبرال دموکرات خواستار این بودجه هستند و «سوگا یوشیهیده» نخست وزیر ژاپن رسماً در ابتدای ماه آینده میلادی این بودجه اضافی را در دستور کار دولت قرار خواهد داد. 

این نشریه با اشاره به اینکه وزارت دارایی و دفتر نخست وزیری ژاپن حاضر به ارایه نظر درباره این موضوع نشده اند، می نویسد: دولت ممکن است در نظر داشته باشد که از برخی وجوه برای گسترش یارانه مسافرتی داخلی استفاده کند اما بعید به نظر می رسد که مبالغ نقدی دیگری به صورت مستقیم در اختیار خانوارها قرار دهد.

دولت ژاپن پیش از این ۷ تریلیون ین درقالب بسته اولیه ویروس کرونا اندوخته است که با آن می تواند بودجه اضافی مورد نظر را تأمین کند؛ ضمن آنکه دولت در حال بررسی انتشار اوراق قرضه برای تأمین اعتبار باقیمانده این مبلغ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =