معاون استاندار: دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر ایلام ابلاغ شد

ایلام - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر این استان تهیه و به شرکت آب و فاضلاب استان ابلاغ شده است.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستمزاد روز یکشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات عشایر استان ایلام بر ضرورت تامین آب شرب عشایر تاکید کرد و افزود: عشایر قشر مولد و زحمتکش جامعه هستند که نقش مهمی در تولید بخش اعظمی از فرآورده های لبنی و پروتئینی و همچنین صنایع دستی و گوشت قرمز دارند.

وی اظهار داشت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل تعیین آب بهای عشایر، آب و فاضلاب با همکاری امور عشایری باید بر اساس قیمت مصوب در راستای تامین آب مورد نیاز عشایر اقدام کنند.

وی از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و مدیرکل امور عشایری استان خواست تا با برگزاری نشستی در خصوص تعیین قیمت آب بهای عشایر و همچنین تامین به موقع آب عشایر استان به توافق برسند.

مدیرکل امور عشایری استان ایلام نیز در این نشست گفت: اکنون روزانه ۷۲۰ مترمکعب آب با کمک ۱۴ دستگاه تانکر به عشایر استان آبرسانی می‌شود که در روزهای گرم این میزان به روزانه به یک هزار و ۱۰۰ مترمکعب می‌رسد.

فرشاد یاسمی اظهار داشت: اکنون بهای هر مترمکعب آب بیش از ۱۰۰ هزار ریال توسط آب و فاضلاب اخذ می شود در حالی که بر اساس دستورالعمل ابلاغی این رقم شش هزار ریال است.

وی تاکید کرد: با توجه به محدودیت های اعتباری خواستار تامین آب بر اساس نرخ مصوب هستیم.

به گزارش ایرنا، جامعه عشایری استان با در اختیار داشتن یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام سالانه هشت هزار و ۱۰۰ تن گوشت قرمز، ۲۵ هزار تن شیر، ۴۶۵ تن روغن حیوانی، ۳۶۰ تن کشک و یک هزار و ۳۵۰ تن پشم تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =