تقویت تجهیزات هوشمند، برنامه مهم پلیس کرمان است

جیرفت - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمان با تاکید بر اینکه تقویت تجهیزات و امکانات هوشمند، برنامه اصلی پلیس در این استان است گفت: بهره‌مندی از سامانه نظارت تصویری در تمامی شهرستان‌ها در دستور کار است.

سردار عبدالرضا ناظری روز شنبه در حاشیه آئین معارفه فرمانده انتظامی قلعه‌گنج در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به گام‌هایی که پلیس در راستای هوشمندسازی برداشته است امیدواریم بتوانیم هرچه زودتر از سامانه نظارت تصویری در بخش‌های مختلف شهرستان قلعه‌گنج و سایر مناطق استان استفاده کنیم.

وی افزود: بحث بعدی، ساماندهی سامانه پهپادی است که بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و پلیس بیشتر با رصد موضوعات و اشراف اطلاعاتی کار خود را به پیش ببرد لذا تقویت تجهیزات و امکانات پلیس در این شهرستان و سطح استان دو محور اساسی است که پیگیر تحقق آن هستیم. این کار را در شهر کرمان آغاز کردیم و در شهرستان‌های دیگر هم ادامه خواهیم داد.

نصب ردیاب روی خودروهای شخصی مردم

فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: مردم باید بتوانند از این ظرفیت (ردیاب) استفاده کرده و از سرقت خودروهای خود جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: با شرکت‌ها و سازمان‌هایی رایزنی و هماهنگی کرده‌ایم و پای کار آمده اند و مردم عزیز می‌توانند از شرکت‌های بیمه و بانک‌ها تسهیلاتی را بدین منظور دریافت و خودروی خودشان را سامانه ردیاب مجهز کنند.

به گفته وی، راه‌اندازی و فعال کردن شرکت‌های خدمات حفاظتی در سطح استان از دیگر اقدامات فرماندهی انتظامی استان است. بیشتر به دنبال اقدامات پیشگیرانه هستیم و با دهیاری‌ها نیز هماهنگی خواهیم کرد تا در این زمینه همکاری کنند.

سردار ناظری بیان داشت: امکانات و تجهیزات پاسگاه‌های انتظامی دهستان مارز و رمشک و مرکز چاه‌دادخدا هم از نظر خودرویی و هم به لحاظ سایر امکانات خوب است و اگر به تجهیزات بیشتری نیاز داشته باشند سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تامین کنیم.

وی افزود: همانطور که پلیس از روزهای نخست شیوع کرونا در کنار مردم و مدافعان سلامت بوده و با محتکران لوازم بهداشتی و با کسانی که در فضای مجازی اقدام به تشویش اذهان عمومی می‌کنند و افرادی که در مراکز و معابر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: بنا به دستور مقام معظم رهبری تمامی اماکن و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیروهای مسلح استان کرمان در اختیار مردم است و هرگونه  ضابطه و مقرراتی که مسوولان امر در این حوزه تصویب کنند و نیاز به تشدید داشته باشد اجرا می‌شود. همچنین در خصوص کسانی که به هر نحوی سلامت مردم را به خطر می‌اندازند باید بگوییم این آمادگی را داریم در راستای تامین امنیت مردم و سلامت شهروندان با این افراد برخورد کنیم.

در این آیین از خدمات سرهنگ احمدپور قدرانی و سرهنگ امیر سبتکی با تجربه‌ای ۱۹ ساله در مناطق مختلف استان و کشور، به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان قلعه‌گنج معرفی شد.