گروسی: هواداران استراماچونی را فراموش و از فکری حمایت کنند

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: هرشخص دیگری نیز جای محمود فکری هدایت استقلال را برعهده می‌گرفت، کار سختی پیش روی وی وجود داشت، نه در استقلال بلکه در هیچ تیم دیگری نمی‌توان قول موفقیت و قهرمانی را داد؛ هواداران حالا باید استراماچونی را فراموش و از محمود فکری حمایت کنند.

«محسن گروسی» از جمله بازیکنانی است که خیلی زود در استقلال چهره شد و در سن ۱۸ سالگی پیراهن ثابت این تیم را بر تن کرد. او در سال‌هایی که بازیکن استقلال بود گل‌های حساسی را به ثمر رساند.

گروسی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره حضور محمود فکری در استقلال و شرایط آبی‌پوشان در لیگ بیستم حرف‌های جالبی را بر زبان آورد.

استقلال در لیگ بیستم را چطور پیش‌یبنی می‌کنید؟

استقلال به طور حتم با تفکرات تازه‌ای پا به میدان خواهد گذاشت و این تفکرات تازه مربوط به کادر فنی جدید است که هدایت این تیم را بر عهده گرفته‌اند.

استقلال در فصول اخیر چند سرمربی را بالای سر خود داشته‌ است؟

این یک از ایرادات و اشکالاتی است که در استقلال وجود داشته است و بازیکنان باید با تفکرات جدید بازی کنند. این موضوع برای بازیکنان دردسرهای زیادی را به وجود خواهد آورد چرا که آنها هر چند وقت یک بار باید با اندیشه‌‎های جدید آشنا شوند.

در بحث مدیریت هم این مشکل وجود داشته است؟

متاسفانه تغییرات در استقلال به حدی زیاد بوده است که نمی‌توان آن را شمارش کرد.‌ یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت داشتن ثبات است که متاسفانه استقلال از آن بهره‌ای نداشته است. این روند در یکی دو سال اخیر این تیم را با مشکلات زیادی روبرو کرده است. نداشتن ثبات خیلی به استقلال ضربه زده است.

محمود فکری هدایت استقلال را بر عهده گرفته است، نظرتان چیست؟

او یکی از بازیکنان با سابقه استقلال بوده است و در چند سال اخیر مربیگری را از لیگ دسته اول شروع و به لیگ برتر رسید. فصل گذشت و در بازی‌هایی که هدایت نساجی مازندران را بر عهده گرفت نتایج خوبی گرفت و حالا هدایت استقلال را بر عهده ‌گرفت و باید از او حمایت کرد تا بتواند نتایج خوبی را در این تیم کسب کند.

او می‌تواند در استقلال موفق باشد؟

هر شخص دیگری نیز جای محمود فکری هدایت استقلال را برعهده داشت کار سختی را پیش روی خود می‌دید، نه در استقلال بلکه در هیچ تیم دیگری نمی‌توان قول موفقیت و قهرمانی را داد. باید تلاش کرد تا به آنچه می‌خواهید برسید.

همه از فکری انتظار قهرمانی دارند.

استقلال در چند فصل اخیر با چالش‌های زیادی روبرو بود و این چالش‌ها باعث شد تا نتوانند به مقام قهرمانی برسند. این قهرمان نشدن انتظارات هواداران این تیم را بالا برده است و آنها توقع دارند محمود فکری و یا هر مربی دیگری که جای او بر روی نیمکت آبی‌پوشان می‌نشست این تیم را به مقام قهرمانی برساند.

اما او با اسم استراماچونی روزهای سختی را در استقلال پیش رو خواهد داشت؟

من مخالف این موضوع هستم.

چرا؟

برای اینکه محمود فکری در حال حاضر سرمربی استقلال است و اینکه دنبال نام دیگری باشید و بخواهید از شخص ‌دیگری حمایت کنید، اشتباه است. استراماچونی دیگر مربی استقلال نیست و باید فراموش شود. متاسفانه اتفاقاتی در استقلال رخ می‌هد که به این تیم آسیب می‌رساند. به عنوان مثال اتفاقاتی که پیش از بازی با تراکتور رخ داد.

حاشیه‌های این مسابقه؟

استقلال در حالی که شهرآورد را با برد پشت سر گذاشته بود و خود را برای بازی با تراکتور در فینال جام حذفی آماده می‌کرد حاشیه‌هایی بین مدیریت وقت استقلال و فرهاد مجیدی شکل گرفت و نام استراماچونی مطرح شد. همین موضوع قهرمانی را از استقلال گرفت. شاید که نه حتما آن ماجراها پیش نمی‌آمد آبی‌پوشان یک جام را به دست آورده بودند.

بازیکنانی که به استقلال آمده‌اند می‌توانند به این تیم کمک کنند؟

به هر حال این نفرات در استقلال حضور دارند و توانایی خاص خودشان را داشته‌اند. این وظیفه کادر فنی است که آنها در تاکتیک تیمی استقلال جا بیندازد.

مسابقات لیگ برتر به تعویق افتاده است؟

این تعویق لیگ فرصت خوبی را در اختیار کادر فنی استقلال قرار داده است تا بتوانند زمان بیشتری را در اختیار داشته باشند و بتوانند آبی‌پوشان را به هماهنگی برسانند. این تعطیلی خیلی به سود استقلال بود.

پنجره نقل و انتقالات استقلال همچنان بسته است؟

 به هر حال این مهم‌ترین دغدغه و نگرانی هواداران استقلال است و امیدوارم در سریع‌ترین زمان ممکن پنجره نقل و انتقالات آبی‌پوشان باز شود تا آنها بتوانند بدون هیچ نگرانی لیگ را آغاز کنند.

چه توصیه‌ای به استقلالی‌ها دارید؟

آرامش و حاشیه را در دستور کار خود قرار دهند و بکوشند تا در پایان لیگ شادی را برای هواداران خود به ارمغان آورند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha