۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۲
کد خبرنگار: 1451
کد خبر: 84087226
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۲۰ هزار یزدی از خدمات بیمه‌ سلامت بهره‌مند هستند

یزد- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت استان یزد گفت: در حال حاضر ۳۲۰ هزار نفر در این استان از خدمات این بیمه بهره‌مند هستند و روزانه بین سه تا پنج نفر در استان برای استفاده از خدمات بیمه سلامت به دفاتر بیمه‌ مراجعه می‌کنند.

به گزارش ایرنا، محمد دریجانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران به اجرای طرح نسخه الکترونیک در استان اشاره کرد و افزود:  در حال حاضر تمام اسناد درمانی بیماران در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی و خیریه استان به صورت مکانیزه و بدون دخالت کاغذ به بیمه سلامت ارسال می‌شود که علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و دقت در اطلاعات، در شرایط کنونی در قطع حلقه انتقال ویروس کرونا نیز می‌تواند موثر واقع شود.

دریجانی از پرداخت مطالبات تمام موسسات درمانی دولتی و خصوصی در ماه‌های خرداد و تیر ۹۹ خبر داد و ابراز امیداواری کرد: تا پایان سال مشکلی در زمینه پرداخت این مطالب اتفاق نیفتد چرا که یکی از چالش‌های بیمه سلامت تامین اعتبارات جهت پرداخت مطالبات مراکز درمانی است و باید به نحوی عمل کنیم تا در صورت شیوع بیشتر بیماری، حداقل بیمارستان‌ها در موضوع هزینه‌ها دچار مشکل نشوند و عملاً فرآیند درمان بیماران کرونایی با خدشه‌ای مواجه نشود.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به خدمات ارائه شده به بیماران کرونایی اظهار داشت: هر بیماری که بستری می‌شود بین ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان هزینه درمانی دارد که ۹۰ درصد را بیمه پرداخت می‌کند و ۱۰ درصد را خود شخص باید بپردازد که اگر وضعیت مالی مناسبی نداشته باشد از سوی مددکاری بیمارستان پرداخت خواهد شد.

دریجانی با بیان اینکه صد درصد هزینه بیماری بیماران کرونایی پرداخت می‌شود افزود: اگر شخصی بیمه نیست تعیین تکلیف کند تا اگر خدایی نکرده در شرایط امروز به کرونا مبتلا شد، بتواند از خدمات بیمه سلامت استفاده کند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر حدود ۳۰ درصد بیماران استان غیربومی هستند گفت: اگر در بیمارستان‌ها و مطب‌ها پذیرش بیماران خارج از استان یزد را نداشته باشیم، می‌توانیم نسبت به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا در استان امید داشته باشیم.

دریجانی با اشاره به هفته بیمه سلامت از سوم تا نهم آبان ماه خاطرنشان کرد: امسال به دلیل شرایط کرونایی عمده برنامه‌های این هفته به صورت مجازی برگزار خواهد شد که تجلیل تلفنی از پزشکان نمونه،  نشست با نمایندگان مجلس و استاندار یزد به منظور ارائه گزارش و بیان پاره‌ای از مشکلات این حوزه از اهم این برنامه‌ها خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =