یک بال کرکس (دال) در شهرستان سرعین رهاسازی شد

اردبیل - ایرنا - رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست سرعین گفت: یک بال کرکس (دال) که برای نخستین بار در این شهرستان مشاهده شده پس از تیمار در زیستگاه‌های طبیعی این شهرستان رهاسازی شد.

به گزارش ایرنا، شهلا امیری روز یکشنبه با بیان اینکه کرکس در فهرست پرندگان حمایت شده در ایران قرار دارد، افزود: این پرنده برای نخستین بار در شهرستان سرعین مشاهده و توسط دوستداران حیات وحش به این اداره تحویل داده شد.

وی اظهارداشت: کرکس پس از بررسی سلامتی به مدت چند روز نگهداری و تیمار و سپس در طبیعت و زیستگاه منطقه رهاسازی شد.

وی بیان کرد: کرکس از راسته عقاببیان و خانواده قوش‌ها بوده و در قاره‌های اروپا، آسیا و آمریکای شمالی زندگی می‌کند.

رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان سرعین اضافه کرد: کرکس ها به دلیل تغذیه از لاشه حیوانات و پاکسازی طبیعت از حلقه های مهم زنجیره غذایی در طبیعت بوده و از ارزش اکولوژیکی ویژه‌ای برخوردار هستند.

امیری با تقدیر از تمامی دوستداران طبیعت و حیات وحش از آنها خواست هرگونه گزارش زیست محیطی اعم از شکار و صید و یا حضور پرندگان و حیات وحش مصدوم و یا دارای اعلام مشکوک در مجاورت و پیرامون محل زندگی خود را به سامانه ۱۵۴۰ یا شماره تلفن ۳۲۲۲۴۰۵۷ - ۰۴۵ اطلاع دهند.

شهر گردشگری سرعین در۲۷ کیلومتری جنوب غرب اردبیل واقع است، این شهر با داشتن ده‌ها مجتمع آب درمانی ، پیست اسکی آلوارس و نیز دیگر جاذبه‌های طبیعی و تاریخی یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری ایران می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها