۴۲۴ بیماری کرونایی در قزوین بستری هستند

قزوین- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین از بستری شدن ۴۲۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: ۴۲ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز  شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان قزوین با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، افزود: تعداد ۶۴ مورد بیمار جدید از افراد مشکوک به کرونا با علائم بالینی در بیمارستان‌های استان بستری شدند.
وی با اشاره به وضعیت نگران کننده شیوع بیماری کرونا در استان، افزود:مجموع جان باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در استان قزوین از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به ۷۷۱ نفر رسید.
نامدار با اشاره به سن مبتلایان کرونا در استان، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد هرم سنی فوت شدگان در سن بالای ۶۰ سال است که این وضعیت نگران کننده بوده و شاهد افزایش فوتی‌ها در میان افراد ۳۵ سال هستیم.
وی با بیان اینکه آمار ابتلای زنان خانه دار نسبت به آقایان در حال افزایش است، تصریح کرد: آمار ابتلا در بین بانوان خانه‌دار، کارگران شرکت‌ها و فروشندگان مواد بهداشتی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و نیروهای نظامی و انتظامی با یک درصد کمترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را در بین کل مردم استان قزوین دارند.
این مسوول با اشاره به کمبود برخی تجهیزات درمان بیماران کرونایی در سطح استان، تصریح کرد: هم اکنون بیمارستان‌های ما با کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز مواجه هستند که باید هر چه زودتر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بودجه‌ای را برای تجهیز دوباره بیمارستان‌ها به این نوع دستگاه‌ها در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قزوین قرار دهد.
وی اضافه کرد: رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی عامل شیوع بیماری کروناست که ضرورت دارد مردم دست از عادی انگاری برداشته و پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.
نامدار با بیان اینکه ۸۰ درصد بیماران کرونایی در منزل درمان می‌شوند، افزود: تنها ۲۰ درصد این افزاد نیاز به بستری و مراقبت‌های ویژه دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین به خانواده‌ها هشدار داد که مسایل بهداشتی را بیشتر از گذشته رعایت کنند چون میزان ابتلا در میان خانوادها افزایش یافته است و دیده می‌شود تعدادی از افراد یک خانواده بستری می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =