مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان تهران معرفی شد

تهران- ایرنا- نصرالله پریچهره با حکم وزیر ورزش و جوانان به عنوان مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان تهران منصوب شد.

به گزارش ایرنا، آیین معارفه مدیر کل جدید ورزش استان تهران امروز با حضور جمشید تقی زاده معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان ورزشی در اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برگزار شد.

همچنین در این مراسم و از خدمات چهار ساله رضا گلمحمدی که از ابتدای آبان ماه بازنشسته شده نیز تقدیر به عمل آمد.

تقی زاده از لزوم استفاده از شیوه های جدید و نوین، فن آوری و اطلاعات و حذف کاغذ و بهره برداری از هوش مصنوعی اشاره کرد و گفت: باید استان تهران به عنوان استان نمونه کشوری شناخته شود و با استفاده از تمامی ظرفیت ها، نیروهای انسانی به سمتی برود که شاهد نیروهای بلاتکلیف نباشیم.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: خوشبختانه کارهای بسیار زیادی در ورزش و جوانان استان تهران صورت گرفته، اما اقدامات ضروری دیگری هم لازم است که با تفکر تیمی، کار جهادی، همدلی به وجود آید چراکه استعدادهای ورزشی در مناطق شهری و روستایی متوازن نیست که باید مورد توجه قرار گیرد.

تقی زاده به لزوم برنامه محوری در راستای خط مشی وزارت و اسناد بالادستی اشاره کرد و گفت: خیلی از شهرهای استان تهران به اندازه یک استان است که در برش های شهرستانی باید مورد توجه قرارگیرند.

به گفته وی تعامل سازنده با ارگان ها و نهادهای حقوقی و ارتباط نزدیک با نمایندگان مردم تهران در مجلس که در کمسیون های مختلف تاثیرگزار هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: ورزش به دست بخش خصوصی می تواند نقش خود را ایفا کند و نمونه بارز آن واگذاری دو شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال است که مقدمات آن توسط اینجانب فراهم شد، تمام شفافیت های حقوقی و مالی و املاکی آن با حضور سلطانی فر انجام شده که تا پایان پاییز، از طریق فرابورس این دو شرکت واگذار می شوند و کاری ماندگار در دولت تدبیر و امیدخواهد بود.

باید نقاط قوت و ضعف را به فرصت تبدیل کرد

مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان تهران تاکید کرد: باید با همدلی و همکاری بیشتر، نقاط قوت و ضعف ورزش و جوانان استان تهران را به فرصت تبدیل کنیم.

نصرالله پریچهره افزود: ورزش استان تهران فقط یک استان نیست و کسانی که در ورزش پایتخت کار می کنند در اصل به ورزش کل کشور کمک می کند.

وی با تقدیر از تلاش های رضا گل محمدی در مدیریت ۴ ساله خود در عرصه ورزش و جوانان استان تهران، گفت: اداره کل ورزش و جوانان جایگاهی بزرگ در استان تهران است و بزرگوارانی چون خطیب، تقی زاده و گل محمدی در راس آن قرار داشته اند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران ضمن قدردانی از حسن اعتماد وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: واقعیت امر با خیلی از مدیران کل استانی طی جلسات مختلف صحبت کرده و آشنا هستیم، اما به نظر من هر فردی در هر مسئولیتی یک مدیرکل است و می تواند در بخش خود خلاقیت هایی را به خرج دهد، خودتان را با هیچ استانی قیاس نکنید و اگر کوتاهی از خود نشان دهید پیش وجدان و خدای خودتتان شرمنده خواهید بود.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش جمعی، به ورزش تهران سرعت بدهیم و به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و ستاد وزارت که از ما خواسته شده و مورد انتظار مردم است، ورود پیدا کنیم و همه به استراتژی آینده ما کمک کنند.

پریچهره استفاده از تمام ظرفیت هیات ها و فدراسیون و تعامل با آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید از این تعامل استفاده کرد تا چرخ ورزش بچرخد و به اهداف خود برسیم و در این راه، تصمیم گیری ها باتفکر باشد و همواره تفکر، تلاش و توکل را سرمنشا کار خودمان قرار دهیم تا به بیراهه نرویم و به بطالت وقت نگذرانیم.

همچنین رضا گلمحمدی مدیر کل سابق ورزش و جوانان استلان تهران در این آیین ضمن اینکه خود را قطعه کوچکی از پازل بزرگ ورزش استان تهران دانست و افزود: در ورزش این کارها و تلاش ها گروهی است و بدون همفکری و هماهنگی موفقیتی حاصل نمی شود و اگر توفیقی هم بوده، حاصل تلاش های همکاران خوبم در اداره کل بوده است.

گل محمدی به اهم فعالیت خود طی ۴ سال گذشته اشاره کرد و افزود: بهترین کار برگرداندن اعتماد به نفس به بدنه نیروی انسانی اداره کل بوده و به همکارانم و به مسئولان این مهم را تفهیم کردیم که اگر قرار است کاری در اداره کل صورت گیرد توسط کارشناسان همین اداره انجام خواهد شد، نه نیروهای وارداتی و در این راه خیلی هزینه دادیم و تا به امروز از خطوطی را که برای خودم ترسیم کرده بودم، ذره ای عقب ننشستم.

وی ادامه داد: اعتماد به نفس بزرگترین دستاورد ما در بخش نیروی انسانی بود که از نظر ما مهمترین رکن است، بی شک هر دستگاهی به نیروی انسانی خودش بها بدهد، موفق می شود.

گلمحمدی استفاده از ظرفیت مشارکت بخش خصوصی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این راستا اداره کل دستگاه برتر شد و به دلیل استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به این مهم نائل آمدیم و نگاه به بخش خصوصی برای ورزش تهران منفعت بسیار داشته است.

وی ادامه داد: نگاه عمیقی به ظرفیت بخش خصوصی در قالب ماده ۸۸ و ۲۷ انجام شد. با ۴ میلیارد تومان کار خود را آغاز کردیم و علی رغم شرایطی که ویروس کرونا در کشور و ورزش ایجاد کرد، در اسفند ۹۸ مبلغ ۲۷ میلیارد برگشت درآمد داشتیم. در واقع کل پول دولت برای ورزش ۹۸ میلیارد بود که ۲۷ میلیارد آن را استان تهران تهیه کرد که نشان از اهمیت تهران دارد.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان تهران از موفقیت در بخش حقوقی به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای اداره کل گفت و افزود: بسیاری از اموال و زمین های اداره کل را به ارزش بیش از ۲ هزار میلیارد تومان باز پس گرفتیم که کاری بزرگ و سنگین بود.

این مسئول ادامه داد: سند زمین مجموعه ورزشی شهید حیدرنیا را با ۱۱هزار متر و نیز موافقت وزیر ورزش و جوانان را هم برای مجموعه ورزشی شیرودی گرفته شده است.

پریچهره که سابقه مدیرکلی استان مازندران و همچنین سرپرستی در فدراسیون‌های شطرنج، بسکتبال و دوچرخه‌سواری را در کارنامه کاری خود دارد.

رضا گلمحمدی سال ۹۵ به جای حمید رضا گرشاسبی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران شد که این مسئولیت تا اول آبان ماه (بازنشستگی) ادامه داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =