کشتی حامل برنج هندی در بندر شهید رجایی پهلوگرفت

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: سی وچهارمین کشتی کالاهای اساسی در سالجاری حامل ۳۱ هزار و ۱۷۰ تن برنج هندی در اسکله ۱۸بندر شهید رجایی پهلو گرفت.

علیرضا محمدی کرجی ران روز شنبه در حاشیه تخلیه این میزان برنج هندی افزود: این کشتی از مبدا کشور هند امروز وارد بندر شهید رجایی شده است.
وی بیان داشت: در هشت ماه گذشته؛ حدود یک میلیون ۳۰۰ هزار تن انواع کالای اساسی به صورت غیرکانتینری در  بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهارداشت: در شرایط اقتصادی کنونی، یکی از اهداف مهم و اولویت‌های کاری دولت و بویژه سازمان بنادر و دریانوردی، تامین به موقع و سریع کالاهای اساسی مورد نیاز کشور می‌باشد.
کرجی ران، اجرای موثر «قانون سرعت بخشی در تخلیه و بارگیری کشتی ها» را در اولویت بنادر و دریانوردی هرمزگان دانست و اضافه کرد: با برنامه ریزی، هماهنگی و بهره گیری از تمامی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری ( انبار، محوطه، تجهیزات و نیروی انسانی ) تحقق این اصل مهم با جدیت درحال انجام است.
منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس در شمال جزیره قشم و تنگه هرمز واقع شده و با داشتن روابط دریایی و مبادله کالا با ۸۰ بندر شاخص بین المللی، سهم ۵۰ درصدی از تجارت ایران را برعهده دارد.
موقعیت ممتاز جغرافیایی، دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به شبکه بین المللی راه آهن و جاده ابریشم، برخورداری از تجهیزات و امکانات مدرن، نزدیکی به مناطق آزاد کیش و قشم و بنادر حوزه خلیج فارس این مجتمع بندری را به پایگاه راهبردی و منحصر به فرد تبدیل کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =