هزار و ۹۰۰ یتیم در اردبیل زیرپوشش کمیته امداد است

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: هم‌اکنون هزار و ۹۰۰ یتیم و بی‌سرپرست در نقاط مختلف استان تحت حمایت این نهاد هستند.

به گزارش ایرنا ، حسین دشتی روز شنبه افزود: حامیان طرح اکرام به ایتام تحت حمایت این نهاد در استان اردبیل به طور میانگین هر ماه حدود سه میلیون ریال به صورت نقدی و غیرنقدی کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه فرزندان مشمول طرح "محسنین" نیز هر ماه یک میلیون ۱۰۰ هزار ریال دریافت می‌کنند، اظهارداشت: افزایش سرانه پرداختی و کمک‌های خیرین باعث کاهش مشکلات ایتام و محسنین خواهد شد تا بتوانند آتیه‌ای درخشان را برای خود رقم بزنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: حدود پنج هزار نفر از فرزندان خانوارهای تحت حمایت در استان در قالب طرح محسنین توسط حامیان حمایت می‌شوند.

وی اضافه کرد: مجموع کمک‌های حامیان در طرح اکرام ایتام و محسنین در ۶ ماه اول امسال در استان ۷۴ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۴  درصد افزایش داشته است.

دشتی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۴ هزار نیکوکار در طرح اکرام ایتام و محسنین حامی فرزندان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد استان اردبیل هستند، ادامه داد: تلاش می شود با اجرای طرح "هر کارمند یک حامی" از ظرفیت سایر خیرین و نیکوکاران نیز برای رفع گرفتاری‌های فرزندان خانوارهای تحت حمایت استفاده شود.

وی گفت: سه هزار و ۷۵۰ کارمند در استان اردبیل در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت دارند که تلاش می شود با همکاری تمامی دستگاههای اجرایی ۳۷ هزار کارمند در این طرح جذب شده و مشارکت کنند.

او افزود: افزایش سرانه ایتام و محسنین از جمله اهداف این طرح است چرا که افزایش سرانه پرداختی توسط حامیان مسیر شکوفایی استعدادها و طی کردن پله‌های ترقی ایتام را هموارتر می‌کند.

وی اظهار داشت: مردم و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه حضوری به ستاد اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد و یا از طریق تماس با شماره تلفن ۰۴۵۳۳۷۴۶۲۰۰ ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین را یاری کنند.

وی اظهارامیدواری کرد با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل فقر و محرومیت از جامعه ریشه‌کن شود.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها