نحوه حضور دانش‌آموزان در مدارس استان اردبیل اعلام شد

اردبیل - ایرنا - چگونگی حضور عوامل اجرایی ، معلمان و دانش‌آموزان بر اساس اطلاعیه ستاد مدیریت کنترل بیماری کرونا در خصوص آموزش غیرحضوری مدارس استان اردبیل بمدت ۲ هفته ( از روز دوشنبه پنجم آبان‌ماه) در مدارس این استان اعلام شد.

به گزارش ایرنا ، اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل روز شنبه اعلام کرد: با توجه به غیرحضوری بودن آموزش در مدارس طبق اطلاعیه ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا حضور مدیر و عوامل اجرایی مدارس دوشیفته مانند شیفت‌بندی سری صبح و بعدازظهر در روزهای عادی می‌باشد.

این اطلاعیه افزوده است: مدیران مدارس با هماهنگی شورای مدرسه نسبت به تنظیم ساعاتی از هفته برای حضور معلمان در مدارس جهت رفع اشکالات دانش‌آموزان اقدام خواهند کرد.

همچنین دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی با هماهنگی مدیران مدارس هفته‌ای ۲ روز و هر روز بمدت ۲ ساعت در مدارس حضور خواهند یافت.

خدمات آموزشی و تربیتی بصورت غیرحضوری و طبق برنامه هفتگی در شبکه شاد و آموزش تلویزیونی انجام خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش ، با توجه به مشکلات اینترنت و عدم دسترسی به شبکه شاد در مناطق روستایی و عشایری که از طرف ستاد مدیریت کرونا سفید و زرد اعلام شده، حضور دانش‌آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع می‌باشد، اما در مناطقی که نارنجی و قرمز اعلام شده حضور دانش‌آموزان جهت رفع اشکال و دریافت خدمات آموزشی (درسنامه و سی دی‌های آموزشی) بلامانع است.

مدیر آموزگاران و راهبران آموزشی، سرگروه‌های درسی و دبیران شاغل در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی نیز جزو عوامل اجرایی محسوب شده و باید طبق برنامه هفتگی در مدرسه و محل کار خود حضور یافته و نسبت به حمایت، نظارت، پیگیری و پشتیبانی آموزشی وتربیتی، رفع اشکال، تدریس، توزیع درسنامه و محتواهای آموزشی درچارچوب دستورالعمل بازگشایی اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =