تامین نهاده‌های دامی برای جلوگیری از گرانی لبنیات در اولویت قرار گیرد

یزد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز برای جلوگیری از گران شدن فرآورده‌های لبنی باید در اولویت مسوولان بخش کشاورزی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری روز شنبه در نشست راهبری سپاه الغدیر یزد با اشاره به گرانی‌های اخیر موادلبنی در استان افزود: ظرفیت‌های خوبی در تولید خوراک دام در کشور وجود دارد و نباید همه گرانی‌های این بخش را به کمبود نهادها ارتباط داد .

وی با اشاره به اینکه تامین مواد مورد نیاز مردم  جزو وظایف مسوولان است ادامه داد: باید برای  رفع وابستگی به خارج از کشور در عرصه‌های مختلف و نهاده‌های دامی بیشتر تلاش کرد هرچند در داخل کشور توان تولید و خودکفایی آنها وجود دارد ولی برخی مواقع کوتاهی‌های فراوانی صورت می‌گیرد.

امام جمعه بیان کرد: نمونه این موارد در تولید خوراک دام است که در حال حاضر گوشت، شیر، مرغ، تخم مرغ، ماهی و هر چیز دیگری که گران می‌شود آن را به خوراک دام نسبت می‌دهند و مردم باید گران فروشی‌های بی حد را تحمل کنند.

ناصری با اشاره به اینکه خوراک دام از جو، سویا، کنجاله و ذرت تشکیل شده که می‌توان به راحتی با یک اقدام و روحیه جهادی زمینه‌ تولید آن را در کشور بنحو مناسب و کافی فراهم کرده و نیاز کل کشور را تامین کرد بر تلاش نیروهای جهادی با همکاری مسوولان تاکید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد بیان کرد: در این زمینه و تامین نهاده‌های دامی تاکنون در سطح کشور کوتاهی‌های فراوانی صورت گرفته و می‌گیرد و همین امر سبب شده که مشکلات بسیاری برای مردم به وجود آید و در کنار آن وابستگی‌ها به خارج از کشور ادامه‌دار شود.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه الان زمان انجام کارهای حاشیه‌ای نیست اظهار کرد: در شرایط فعلی یک سری فعالیت‌ها و کارها هست که باید انجام شود تا به سرعت مشکلات کشور برطرف شود و همه باید در کنار هم برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

همچنین امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: امروز ماسکی را که می‌توان با ۵۰۰ یا ۶۰۰ تومان تولید و در اختیار مردم قرار داد را مردم باید یک هزار و ۳۰۰ تومان خریداری کنند که این وضعیت مشکل زیادی برای مردم در استان به وجود آورده است. 

حجت‌الاسلام سید محمد کاظم مدرسی افزود: با کمک معیشت و یارانه‌های با رقم پایین هیچ کمکی به مردم نمی‌شود و تنها به آنها کمک فقیرانه می‌کنیم و این ارقام به چه درد زندگی مردم در این شرایط سخت و بد اقتصادی می‌خورد و باید نظارت‌ها در کشور بیشتر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها