تصمیمات کمیسیون ماده پنچ برای تمام دستگاه‌ها لازم‌الاجرا است

کرمانشاه - ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: کمیسیون ماده پنج در استان‌ها نمایندگی شورای عالی معماری و شهرسازی را به عهده دارد و تصمیمات آن برای تمام دستگاه‌های عضو لازم‌الاجرا است.

به گزارش ایرنا؛ «مهرداد سالاری» روز شنبه در جلسه کمیسیون ماده پنج استان کرمانشاه در استانداری، اظهار داشت: جایگاه کمیسیون ماده پنج در استان کاملاً مشخص است لذا هر تصمیمی که در این کمیسیون گرفته می‌شود تمام اعضا و دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای کامل آن هستند و همگی باید به تصمیمات این کمیسیون احترام بگذاریم.

وی افزود: تمام تغییر کاربری‌ها باید منطبق بر نظرات کارشناسی و ظرفیت شهرها و داخل محدوده قانونی صورت گیرد و این تغییر کاربری‌ها در راستای عمران و آبادانی شهرها باشد.

وی با بیان اینکه با هرگونه کارهای خارج از روال قانونی به شدت مخالفیم و اجازه هیچ گونه ساخت و سازهای غیر اصولی را نمی‌دهیم، گفت: نماینده ارگان و دستگاهی که در این کمیسیون حضور دارد باید تمام مسوُولیت‌ها را قبول کند و موظف به پیگیری مصوبات است.

سالاری افزود: تمام کارها باید در راستای حقوق شهروندی و احقاق حق مردم باشد و با هر کس که بخواهد کارهای سلیقه‌ای و خارج از روال قانونی انجام دهد به شدت برخورد خواهیم کرد.

در این جلسه چندین طرح مربوط به طرح تفصیلی و کمیسیون ماده پنچ در شهرهای کرمانشاه، کنگاور و سنقر مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =