استاندار هرمزگان نسبت به شیوع کرونا در استان هشدار داد

بندرعباس - ایرنا- استاندار هرمزگان گفت:شمار بیماران مبتلا به کرونا و آزمایش های مثبت این بیماری در استان افزایش یافته لذا همه اعم از مردم ومسوولان آن بیش ازپیش این بیماری را جدی بگیرند.

فریدون همتی روز شنبه در نشست ستاد کرونای هرمزگان افزود: شیوع بیماری کرونا ناشی از کاهش توجه و رعایت توصیه ها و الزام های بهداشتی پیشگیری از کرونا در روزهای اخیر بوده و مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری و شستن منظم دست ها حساسیت بسیار بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: نظارت ها بر رعایت این موارد باید دقیق تر و با حساسیت بسیار بیشتر صورت گیرد و هرچه رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزایش یابد، موجب ایمنی و سلامت مردم خواهد شد و از مردم نیز می‌خواهیم در این راستا همچنان همراهی خوبی داشته باشند.

استاندارهرمزگان ، بر پرهیز ازهرگونه سفر غیرضروری از شهرها به روستاها و همچنین از روستاها به شهرها  تاکید کرد و اظهارداشت: دهیاران بر مراسم های عروسی در روستاها نظارت دقیق داشته باشند و در صورت هرگونه بی‌توجهی به اصول بهداشتی و حضور جمعیت زیاد در این مراسمات، از آن جلوگیری به عمل آورند و گزارش دهند تا اقدام قضایی لازم صورت گیرد و فرمانداران و بخشداران نیز باید به این امور در شهرستان‌ها و بخش‌ها توجه کافی داشته باشند.

همتی بیان داشت: در حوزه درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان، پزشکان، پرستاران و کادر درمانی با تمام توان نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند ولی انتظار می رود برای کاهش توان کرونا ، رعایت تمامی اصول و پروتکل های بهداشتی، شامل استفاده از ماسک، فاصله گذاری، شستن منظم دست ها و ضدعفونی باید به طور شبانه روزی مورد توجه باشد.

وی، از مردم می‌خواست حساسیت خود نسبت به رعایت اصول بهداشتی در جهت پیشگیری از بیماری کرونا به هیچ عنوان کاهش ندهند و همچنان پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله، شستشوی منظم دست ها و ضدعفونی را رعایت کنند، چون به هر میزان توجه به این اصول کاهش یابد، شیوع این ویروس نیز افزایش خواهد یافت.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: توجه به بازگشایی تالارهای پذیرایی، تمامی مراسم ها در این تالارها باید با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی انجام شود و به چند مورد عدم رعایت طی روزهای اخیر در تالارها تذکر شدید داده شده و اگر بی توجهی و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی ادامه داشته باشد، قطعاً تالارهای متخلف پلمپ خواهند شد.

همتی اضافه کرد: در صورت ضرورت برای حضور در محل کار و مکان های عمومی باید همه پروتکل‌های بهداشتی از سوی ارائه دهندگان خدمات و همچنین متقاضیان دریافت خدمات در تمامی محیط های اشتغال و فعالیت شامل ادارات، بازارها، پاساژها، اصناف، فروشگاه ها و بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی و سایر اماکن رعایت شود وتمام نکاتی که از ابتدا برای پیشگیری از بیماری کرونا مطرح شده باید همچنان رعایت شود و افراد تا جایی که می‌توانید در خانه بمانید.

براساس آخرین ازسوی دانشگاه علوم پشزکی هرمزگان تا روز گذشته از ابتدای اپیدمی کرونا ۷۶هزارو ۶۳۲مورد نمونه گیری، ۱۷۲ نفر با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستانهای استان بستری، ۵۴ نفر بستری درآی سی یو ، ۲۰نفر با حال وخیم و ۸۲۵نفر هم فوت کرده که دو نفر فوتی جدید هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =