تسهیلات اشتغال پایدار حدود هشت هزار شغل در کردستان ایجاد کرد

سنندج - ایرنا - مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: از ابتدای اجرای طرح تسهیلات اشتغال پایدار روستایی هفت هزار و ۹۰۹  فرصت شغلی در حدود پنج هزار واحد تولیدی و خدماتی این استان ایجاد شده است.

برهان صلواتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت، سه هزار و ۴۷۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به چهار هزار و ۹۶۰ طرح در کردستان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: اشتغال ایجاد شده در بخش های کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی روستایی و صنایع کوچک روستایی مرتبط با کارهای کشاورزی بوده است.

صلواتی افزود: پنج هزار و ۲۳۹ مورد طرح با چهار هزار و ۴۳۵ میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز به بانک‌ها معرفی شده بود که تسهیلات مورد نیاز طرح‌های باقی مانده در بانک کارسازی شده و در حال پرداخت است.

وی با بیان اینکه سنندج و دیواندره بیشترین میزان پرداخت و اشتغال بکار واحدها از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را دارند یادآور شد: در سنندج ۲ هزار ۲۳۰ نفر با استفاده از ۹۲۰ میلیارد ریال تسهیلات در یک هزار و۲۰۰ طرح و در دیواندره نیز یک هزار و ۱۷۲ نفر با استفاده از ۴۲۸ میلیارد ریال تسهیلات در ۷۸۱ طرح مشغول بکار شده‌اند.

اجرای طرح اشتغال پایدار روستای از زمستان ۱۳۹۶ در کشور آغاز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =