وضعیت جوانرود از نظر شیوع کرونا وخیم است

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود با اشاره به وضعیت قرمز این شهرستان از لحاظ شیوع ویروس کرونا، گفت: وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان وخیم است بنابراین مردم باید به هشدارهای ستاد مقابله با کرونا توجه جدی داشته باشند.

دکتر «مولود حسینی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر در بیمارستان حضرت رسول (ص) شهرستان جوانرود براثر ویروس کرونا فوت شدند.

وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در شهرستان جوانرود ۴۲ مورد فوتی داشتیم که ۱۵ مورد فوتی مربوط به مهرماه امسال بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان جوانرود خاطرنشان کرد: از یک هزار و ۹۵۷ مورد نمونه‌گیری اکنون ۹۷۰ مورد مثبت و یک هزار و ۱۰۲ مورد نیز بستری هستند.

حسینی به اعمال محدودیت برای پیشگیری از ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: ۱۴روز قرنطینه، تعطیلی مغازه‌ها بعد از ساعت ۲۰، اجرای طرح زوج و فرد، تعطیلی نمازهای جمعه و جماعت، ساماندهی دستفروشان و خودروهای دوره گرد و تشدید نظارت‌ها از مهمترین مصوبات ستاد کرونا شهرستان برای پیشگیری از ویروس کرونا است.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا به رفتار مردم بستگی دارد، افزود: برای اینکه از انتقال کرونا به شکل گسترده جلوگیری کنیم، حضور مردم در شب‌نشینی‌ها و برگزاری تجمعات در مراکز تفریحی، بوستان‌ها و همچنین مراسم در آرامستان‌ها ممنوع است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود رعایت نکات بهداشتی و توجه به دستورالعمل‌ها از سوی همگان را بسیار ضروری عنوان کرد و یادآور شد: استفاده از ماسک‌، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شستن دست‌ها از مهمترین راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا است.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

شمار فوتی‌ها در اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه به ۸۰۰ نفر رسید

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه در شبانه‌روز گذشته هفت نفر دیگر از هم استانی‌ها قربانی کرونا شدند، گفت: تعداد فوتی‌ها در اثر ابتلا قطعی به کرونا در استان کرمانشاه اکنون به ۸۰۰ نفر رسیده است.

«مهدی محمدی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع هفت فوتی ۲ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۲ نفر اسلام‌آبادغرب، یک نفر کنگاور و ۲ نفر در پاوه جان خود را از دست دادند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه اعلام کرد: در شبانه روز گذشته ۱۱۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۴۵۵ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

محمدی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۲ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۰۳ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

به گفته او اکنون ۸۰۰ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =