برنامه ریزی لازم برای احداث شهرک تولید محتوای رسانه‌ای در قزوین انجام شده است

قزوین-ایرنا- نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ریزی لازم برای احداث شهرک تولید محتوای رسانه‌ای در استان انجام شده است و در صورت حمایت‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با سرعت بیشتری اجرا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، لطف الله سیاهکالی مرادی روز شنبه در نشست امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) با مسوولان استان قزوین، اظهار داشت: برنامه ریزی لازم برای پروژه بزرگ ملی و فراملی شهرک تولید محتوای رسانه‌ای در قزوین انجام شده و اجرای آن نیازمند حمایت‌های بالادستی است که امیدواریم این مهم با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام به زودی محقق شود.
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: پروژه شهرک تولید محتوای رسانه‌ای جایگاه گردشگری، فرهنگی، هنری و دانش بنیان استان را تقویت می‌کند و امیدواریم با حمایت این ستاد، عملیات اجرایی آن هر چه سریعتر آغاز شود.
وی گفت: پروژه درمان از راه دور، یکی دیگر از طرح‌های ملی استان است که در این زمینه، دانش، زیرساخت و نیروی تربیت شده در استان وجود دارد و با حمایت‌های ستاد می‌تواند در مدت زمان کمتر از یک سال عملیاتی شود.
این مسوول اضافه کرد: با حمایت‌های ستاد اجرایی فرمان امام، صنایع کوچک استان قزوین می‌توانند مجددا فعال شوند که امیدواریم این حمایت هر چه سریعتر از سوی این ستاد صورت بگیرد.
سیاهکالی مرادی اظهار داشت: نیروهای نخبه و فرهیخته بسیار زیادی در استان قزوین وجود دارند که با حمایت‌های مسوولان می‌توانند استعدادهای خود را برای توسعه استان شکوفا کنند.

اشتغال‌های کوچک و متوسط در استان قزوین مورد توجه جدی‌تر بنیاد برکت قرار گیرد 
دیگر نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به مهمترین مشکلات استان قزوین که نیازمند حمایت‌های ستاد اجرایی فرمان امام است، اظهار داشت: اشتغال‌های کوچک و متوسط در استان قزوین باید مورد توجه جدی‌تر بنیاد برکت قرار گیرد تا واحدهای فعال و نیمه فعال بتوانند به صورت موثرتر و فعال‌تر به فعالیت خود ادامه دهند.
فاطمه محمدبیگی افزود: اشتغال‌های خرد روستایی، ساخت کتابخانه در بخش‌های روستایی، برپایی قرارگاه‌های جهادی در مناطق محروم استان قزوین از دیگر موضوعاتی است که نیازمند حمایت‌های بنیاد برکت است.
وی گفت: پرداخت تسهیلات بانکی برای مشاغل نو، بازسازی مدارس در مناطق کم برخوردار و آبرسانی به مناطق محروم هم از جمله مهمترین مشکلاتی است که با حمایت‌های ستاد برطرف می‌شوند.

مردمی کردن اقتصاد نیازمند حضور بخش خصوصی است 
نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام اقدامات خوبی را در زمینه محرومیت زدایی، برطرف کردن مشکلات مردم سیل زده و زلزله زده، حمایت‌های معیشتی در زمان کرونایی کشور و... انجام داده که شایسته تقدیر و تشکر است.
روح الله عباسپور گفت: این ستاد باید نسبت به توانمندسازی محرومان در کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی حساسیت بیشتری به خرج دهد که امیدواریم این مهم با تمام توان محقق شود.
وی با اشاره به اینکه مردمی کردن اقتصاد نیازمند حضور بخش خصوصی است، افزود: برای پایدار کردن جمعیت روستایی باید تسهیلات ویژه ای را در اختیار آنها بگذاریم که امیدواریم این تسهیلات به اندازه کافی در مناطق روستایی استان قزوین پرداخت شود.

تقویت صنایع تبدیلی قزوین نیازمند حمایت ستاد اجرایی فرمان امام است
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار داشت: استان قزوین به عنوان یک استان کشاورزی و صنعتی شناخته می‌شود ولی از لحاظ صنایع تبدیلی وضعیت خوبی ندارد و باید با حمایت‌های مسوولان بالادستی این مشکل برطرف شود.
رجب رحمانی گفت: ۳۱ هزار هکتار باغ در استان قزوین وجود دارد که در صورت تقویت صنایع تبدیلی می‌توان از این ظرفیت در تامین اشتغال و توسعه صادرات استفاده کرد.
وی افزود: بسیاری از محصولات کشاورزان استان قزوین به دلیل نبود صنایع تبدیلی در باغ‌ها و مزارع از بین رفته است و باید برای برطرف کردن این ضعف، تصمیم جدی اتخاذ شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha