خیران سلامت خراسان رضوی ۳۰۰ میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردند

مشهد- ایرنا- مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون خیران بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال برای کنترل و پیشگیری کرونا به سیستم بهداشتی و درمانی استان کمک کرده‌اند.

دکتر مرتضی احتشام فر روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۷۰ میلیارد ریال از این مبالغ توسط خیران مشهدی کمک شده و  مابقی توسط  نیکوکاران ساکن در دیگر شهرستانهای خراسان رضوی پرداخت شده است. 
وی ادامه داد: این مبالغ بر طبق توصیه خیرین فقط در حوزه بیماری کرونا هزینه می شود و جدای از کمکهای سالانه خیران سلامت به حوزه بهداشت و درمان خراسان رضوی است.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی گفت: مبالغ یاد شده در حوزه کرونا نظیر تهیه وسایل حفاظت فردی برای پرسنل مانند ماسک، گان و دستکش، تجهیزات بیمارستانی و اقلام پزشکی مانند ونتیلاتور، اکسی متر و دستگاه ضد عفونی هزینه شده است.
احتشام فر بیشترین کمک خیران سلامت در حوزه کرونا را مربوط به فروردین ماه‌ امسال با بیش از ۹۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: به تدریج  میزان کمکهای خیران در این زمینه  به دلیل مسائل اقتصادی کاهش یافته است.
وی ادامه داد: جدا از حوزه کرونا خیران سلامت در سال گذشته بیش ۷۸۰ میلیارد ریال به حوزه بهداشت و درمان خراسان رضوی کمک کرده اند و این کمکها از ماهی ۱۰۰ هزار ریال تا اختصاص ۱۴۰  میلیارد ریال برای ساخت یک  بیمارستان را شامل می شود.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی گفت: در این چارچوب ۹۰ درصد مراکز بهداشتی  در استان خراسان رضوی به همت خیران ساخته شده است. 
احتشام فر افزود: هم استانی‌های عزیز کمکهای نقدی خود به حوزه بهداشت و درمان را می توانند به شماره حساب ۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۵۰ بانک رفاه کارگران بیمارستان قائم در وجه مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی پرداخت کنند.
مجمع خیرین سلامت استان خراسان رضوی از سال ۱۳۸۸ به منظور تحقق اهداف حوزه سلامت و در جهت ترویج سنت زیبا و حسنه بخشش، فعالیت خود را آغاز کرده است.
خراسان رضوی در زمینه تاسیس مجمع خیرین سلامت و فعالیت این مجمع یکی از استانهای پیشرو کشور به شمار می رود.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۴۵۵ هزار و ۵۴ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =