۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 2784
کد خبر: 84086995
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکل تملک ۹ شرکت در ستاد اقتصاد مقاومتی زنجان رفع شد

زنجان - ایرنا - دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان گفت: از زمان تشکیل این ستاد با شناسایی ۱۸ شرکت که در تملک بانکها بودند مشکل ۹ شرکت رفع شد.

محمدتقی فتحی روز شنبه در مراسم افتتاح شرکت دانش بنیان حیان پژوه، با اشاره به برگزاری جلسه های مختلف توسط ستاد اقتصاد مقاومتی برای رفع مشکلات واحدهایی تولیدی، اظهار کرد: در اقدامی جهادی بسیاری از این جلسه ها را در محل شرکت‌ها برگزار کردیم.
وی با اشاره به بازدیدهای مختلف از شرکت‌ های دارای مشکل در مدت تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی، افزود: به لطف الهی مشکل ۹ واحد تولیدی که به دلیل بدهی در تملک بانک بودند با کمک بانک‌ها رفع شد.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان یادآور شد: یکی از این واحدها که با کمک دانشمندان جوان پرتلاش تبدیل به یک شرکت دانش بنیان شد در فاز اول برای تولید کیت‌های تشخیصی فعالیت خواهد کرد که امید است با کمک‌های همه مسوولان مربوطه فازهای بعدی آن هم افتتاح شود.
مدیر شرکت حیان پژوه پارس نیز در این مراسم افزود: تیم این مجموعه پیش از این در خارج از کشور اقدام به تولید می‌کردند که خوشبختانه با حمایت‌های کامل مسوولان استان پی بردیم که در داخل کشور هم موقعیت فعالیت فراهم است.
روح الله خلفی با اشاره به تحقیقات گسترده است تیم این شرکت، ابراز کرد: همکاران نخبه ما سالیان متمادی در مسیر اهداف خود تحقیقات بسیاری انجام داده‌اند و در آغاز کار این شرکت متناسب با نیاز روز کشور اقدام به تولید کیت‌های تشخیصی کرونا خواهد کرد.
وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود شرکت حیان پژوه در مرحله فاز انتهایی خود از خارج سالانه ۳۰۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کند.
به گزارش ایرنا، شرکت حیان پژوه در راستای تحقق متولیان رهبری، با هدف بومی سازی تولید کیت‌های تشخیصی پزشکی و محصولات پزشکی ترمیمی پس از چهار سال‌ تحقیق و توسعه امسال به بهره برداری رسید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =