سازمان مدیریت بحران تهران مامور تشکیل تیم‌های جستجو نجات بین‌المللی شد

تهران- ایرنا- رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سوی رییس سازمان مدیریت کشور به عنوان هماهنگ کننده و مجری طرح اینساراگ منصوب شد.

اینساراگ گروه مشورتی بین المللی جستجو و نجات در سوانح طبیعی است که وابسته به سازمان ملل متحد است که خیلی از کشورها عضو این گروه هستند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رضا کرمی محمدی بر اساس حکم اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور به منظور انجام هماهنگی های لازم، برنامه ریزی، تشکیل و سازماندهی تیم های جستجو و نجات شهری بر پایه الگوهای بین المللی (اینساراگ) به عنوان هماهنگ کننده و مجری این طرح منصوب شد.

رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ارتباط با سازماندهی و برنامه ریزی گروه اینساراگ در ایران، ابراز امیدواری کرد که سازماندهی دو تیم جستجو و نجات شهری بر پایه الگوهای بین المللی در ایران به طور مطلوب طی شود و ایران به عضویت کامل تیم های بین المللی امداد و نجات (اینساراگ) بپیوندد و در آینده در مانورهای جهانی و عملیاتی بشردوستانه مشارکت فعال داشته باشد.

بر اساس این گزارش، گروه جستجو و نجات شهری بر پایه الگوهای بین المللی «اینساراگ» طرحی است که در ایران با هماهنگی کشور اتریش، دفتر هماهنگی امور انسان دوستانه ملل متحد (اوچا) و همکاری وزارت امور خارجه در حال انجام است و تحت نظر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران فرآیند خود را طی می کند.

نخستین گروه بین المللی جست و جو و نجات در ایران از تیم های منتخبی از سازمان آتش نشانی و جمعیت هلال احمر تشکیل و با گذراندن آزمون های مهارتی و آمادگی جسمانی بر پایه الگوهای بین المللی جسمانی و دوره های کارشناسی، برنامه ریزی و آموزشی ویژه که سال گذشته در مرکز فرماندهی و کنترل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، آغاز به کار کرد.

 تشکیلات اینساراگ که در سال ۱۹۹۱ تشکیل شد، جست و جو و نجات شهری را در سه سطح محلی، ملی و بین المللی دنبال می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =