هیچ بانکی حق ندارد برای رسیدن به اهداف خود واحد تولیدی را تعطیل کند

زنجان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: هیچ بانکی حق ندارد برای رسیدن به اهداف خود واحد تولیدی را تعطیل کند چراکه راه رسیدن به اهداف ایجاد اخلال در تولید نیست.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی روز شنبه در مراسم گشایش شرکت دانش بنیان حیان پژوه، با تقدیر از مهندسان و دانشمندان جوان کشور که در شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: امروز دشمنان جمهوری اسلامی که با خون شهیدان و جوانان ما مبارزه می‌کنند باید صدای رسای جوانان پرفروغ و امید آفرین ما را که روز به روز توفیقات مختلف کسب می‌کنند بشنوند.
وی تصریح کرد: به جوانان کشور می‌بالیم و حمایت و پشتیبانی کامل خود را از شرکت‌های دانش بنیان و هر شخصی که در زمینه اقتصاد مقاومتی کشور فعالیت کند، اعلام میداریم.
رییس کل دادگستری استان زنجان خاطرنشان کرد: با توجه به احتیاج کشور به اقتصاد مقاومتی به عنوان مسوول قضایی استان دریغ نخواهیم کرد چراکه در حقیقت نسخه شفابخش گذر از بحران اقتصادی همین اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است.
وی یادآور شد:همه مسوولان کشور حمایت از تولید، اشتغال و جهش تولید را وظیفه خود می‌دانند که تا حدودی در استان با همکاری دستگاه‌های مرتبط به این هدف دست یافتیم.
حجت الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به نوع فعالیت شرکت دانش بنیان حیان پژوه، بیان کرد: این شرکت نوع تولیدات خود را متناسب با نیاز روز برای کمک به جامعه پزشکی انتخاب کرده که از این نظر هم جای تقدیر دارد.
وی افزود: بارها از طرف دستگاه قضا اعلام شده که همه دستگاه‌ها باید حامی تولید و اشتغال باشند که یکی از دستگاه‌های مهم در این امر بانک‌ها هستند.
رییس کل دادگستری استان زنجان ابراز کرد: از سال ۹۳ که شاهد تعطیلی ۱۸ شرکت در پی تملک توسط بانک‌ها بودیم با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط ۹ شرکت را به چرخه تولید بازگردانیم .
وی تاکید کرد: بانک‌ها باید طبق مقررات اسلامی سودها را محاسبه کنند در غیر این صورت سود دریافتی قابل برگشت خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: نیاز امروز ما معیشت، تولید، اشتغال و به ویژه جهش تولید است که از همین جا اعلام می‌شود هر واحد تولیدی که نیاز به حمایت دستگاه قضا داشته باشد کمک خواهیم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =