زنان پیشگام محافظت از خود و خانواده در مقابله با کرونا هستند

کرمانشاه - ایرنا- مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه، زنان را در نقش مادر و همسر در کانون خانواده، فعال اجتماعی در جامعه و بازار کار؛ پیشگامان جدی خودمراقبتی و حفاظت از اعضای خانواده و جامعه در پیشگیری از بیماری کرونا دانست.

به گزارش ایرنا؛ «زهره رستمی» روز شنبه در جلسه تقدیر از بانوان شاغل حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان، به خدمات بانوان شاغل در کادر درمانی و حوزه سلامت استان اشاره کرد و گفت: زنان با گشاده‌رویی و اراده‌ای قوی در بخش‌های مختلف کادر درمانی شبانه‌روز در مقابله با بیماری کرونا در تلاش هستند و نقش مهم و حیاتی در این زمینه برعهده دارند.

او همچنین با بیان اینکه کادر درمانی در مقابله با بیماری کرونا کار جهادگونه و مشقت باری متحمل شدند از تلاش‌های آنان قدردانی کرد و بهترین هدیه به جامعه سلامت را رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست.

در این جلسه از ۱۶ تن از زنان پزشک و پرستار حوزه سلامت استان با اهدای لوح یادبودی تجلیل شد.

پویش هفته ملی سلامت بانوان ایران، هرساله در هفته پایانی مهرماه با هدف حساس‌سازی و اطلاع‌رسانی در خصوص مهمترین اولویت‌های سلامت زنان برگزار می‌شود.

 بانوان مشاور و مددکار نیروی انتظامی کرمانشاه تجلیل شدند

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کرمانشاه همچنین روز شنبه به مناسبت هفته ناجا و سلامت بانوان ایرانی از خدمات بانوان مشاور و مددکار کلانتری‌های شهرستان کرمانشاه تجلیل کرد و نقش مددکاران را در راستای رفع مشکلات بسیار ارزشمند دانست.

رستمی اضافه کرد: بسیاری از مشکلات پیش آمده در خانواده‌ها حاصل یک سوء تفاهم است که  افراد از حل آن عاجز مانده و اینجاست که مددکاران و مشاوران با ورود به قضیه به رفع آن می‌پردازند و خانواده را از فروپاشی نجات می‌دهند.

مدیرکل امور زنان استانداری کرمانشاه در ادامه افزود: در هفت ماه گذشته از سال ۹۹ بیش از ۶ هزار و ۷۵۰ مورد از پرونده‌های ارجاع شده به مرکز مشاوره معاونت اجتماعی پلیس و کلانتری‌ها که ۷۲درصد کل پرونده‌ها را شامل می‌شود منجر به مصالحه شده که جای تقدیر فراوان دارد.

در پایان از بانوان زن شاغل در مرکز مشاور و مددکاری کلانترهای شهرستان کرمانشاه با اهدای لوح تقدیر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها