مدیر عامل بنیاد برکت: ۴۷ هزار طرح محرومیت زدایی در کشور دنبال می‌شود

قزوین-ایرنا- مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: این ستاد، اجرای ۴۷ هزار طرح محرومیت زدایی را در سراسر کشور دنبال می‌کند که از این تعداد نزدیک به ۲۵ هزار پروژه به اتمام رسیده و تحویل شده است.

به گزارش ایرنا، امیرحسین مدنی روز شنبه در نشست با مسوولان استان قزوین، اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام از ۱۲ سال پیش با تاسیس بنیادی به نام بنیاد برکت در زمینه محرومیت زدایی ورود کرد و در ابتدا فعالیت‌های عمرانی و زیرساختی را در پیش گرفت و امروز به حوزه توانمندسازی و اشتغال رسیده است.

مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) افزود: این ستاد در حوزه ساخت مدرسه، مسجد، درمانگاه، راه، آب روستایی، احداث منزل برای محرومان و... فعالیت‌های متعددی را انجام می‌دهد و ۴۷ هزار پروژه را در این زمینه دنبال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در استان قزوین ۲۱ مدرسه، هفت مسجد و چندین پروژه خانه عالم احداث می‌شود، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام با توجه به محرومیت‌های استان‌ها، اقدامات مختلفی را انجام می‌دهد و به طور قطع، حجم خدمات در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان و خوزستان بیشتر است.

این مسوول با بیان اینکه در حوزه اشتغال چند مدل همکاری وجود دارد، اضافه کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در پروژه‌هایی شرکت می‌کند که بخش خصوصی هم در آن فعال باشد و پس از احیا و راه اندازی واحدهای مورد نظر، آنها را در اختیار سرمایه گذار قرار می‌دهد.

مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به اینکه امسال ۱۱۰ بنگاه اقتصادی را به این روش تقویت می‌کنیم، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام، تسهیلات زیادی را در اختیار متقاضیان در بخش‌های مختلف قرار می‌دهد که این تسهیلات در استان قزوین شامل ۶ طرح می‌شود.

مدنی اضافه کرد: امروز روستاها در تامین مایحتاج زندگی خود با مشکلات زیادی رو به رو هستند؛ به همین دلیل ستاد اجرایی فرمان امام، برنامه ریزی گسترده‌ای را انجام داده و برنامه‌های مختلفی را با مشارکت مردم در زمینه خانوار روستایی اجرایی کرده است.

وی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام ۱۰ هزار طرح در سال ۹۷، ۳۰ هزار طرح در سال ۹۸ و ۲۸ هزار طرح را در ۶ ماه نخست امسال در زمینه خانوار روستایی و توسعه روستا انجام داده است.

این مسوول افزود: مطالبات و مشکلات مطرح شده از سوی مسوولان و نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی را به رییس ستاد اجرایی فرمان امام انتقال می‌دهیم تا بتوان اعتبارات خوبی را برای رفع این مشکلات به ویژه در طرح‌های مربوط به صنایع متوسط و کوچک، طرح‌های پزشکی استان و... دریافت کرد.

مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به موضوع آبرسانی به استان، اظهار داشت: در این حوزه، استان‌های دیگر با چالش بیشتری مواجه هستند و اولویت این ستاد در حوزه آبرسانی مربوط به استان‌های دیگر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =