شهرداری‌ها برای صدور پروانه جهت اجرای طرح اقدام ملی مسکن همکاری کنند

قزوین - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: شهرداری‌های استان برای صدور پروانه جهت اجرای عملیات طرح اقدام ملی مسکن با این نهاد همکاری‌های لازم را داشته باشند.

اصغر گونجی روز شنبه در جلسه شورای تامین مسکن استان قزوین تصریح کرد: از میان یک هزار و ۴۵۵ متقاضی ثبت نام کننده طرح اقدام ملی مسکن، ۷۸۱ متقاضی حایز شرایط تشخیص داده شده که از این میان، ۲۶۸ متقاضی اقدام به افتتاح حساب و ۱۸۳ متقاضی نیز آورده خود را به حساب واریز کرده‌اند.

به گفته وی، در گام نخست، اجرای این طرح در هفت شهر آبیک، بویین زهرا، بیدستان، اقبالیه، اسفرورین، تاکستان و محمودآباد نمونه انجام می‌شود.  

وی ادامه داد: خوشبختانه هفته گذشته کلنگ احداث ۹۲ واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان بویین‌زهرا به زمین زده شد و با توجه به اینکه نقشه‌های احداث واحدها در هفت شهر به شهرداری‌ها ارسال شده، هم اکنون در انتظار صدور پروانه ساخت از سوی آنها هستیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: سال گذشته از سه هزار و ۶۰۰ واحد روستایی، ۸۲۰ واحد بازسازی و ۲ هزار واحد نیز مورد بهره برداری قرار گرفت و در ادامه نیز ۱۰۰ واحد مسکونی با همکاری سازمان بهزیستی استان به خانواده‌های دارای معلول تحویل داده شد.

در استان قزوین ۸۴۰ روستا وجود دارد که از این تعداد ۶۹۴ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

همچنین از ۸۴۰ روستای استان ۶۷۰ روستا با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از طرح هادی روستایی برخوردار شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =