شهرداری مانع تجمع افراد در آرامستان‌ها و بوستان‌ها شود

کرمانشاه- ایرنا- رییس هیات نظارت بر عملکرد و ارزیابی ستاد مدیریت کرونا استان کرمانشاه با اشاره به قرمز بودن استان از نظر شیوع کرونا و به خصوص وضعیت نامطلوب کلانشهر کرمانشاه از شهرداری خواست مانع تجمع افراد در آرامستان‌ها و بوستان‌ها شود.

به گزارش ایرنا؛ «نصرت‌الله مرادی» روز شنبه در جلسه کمیته امنیتی - انتظامی ستاد مدیریت کرونای استان کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه، با اشاره به وضعیت شهرستان‌های استان در مدیریت کرونا، افزود: مدیریت بیماری کرونا در شهرستان‌ها روندی مطلوب دارد و دغدغه استان بیشتر به شهر کرمانشاه و وضعیت آرمستان‌ها و بوستان‌ها باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه کار شهرداری در تشکیل ستاد اقدام برای مدیریت بیماری کرونا بسیار ارزنده بوده است، تاکید کرد: با امکانات و ظرفیتی که در شهرداری وجود دارد انتظار می‌رود که وضعیت آرامستان شهر و بوستان‌ها مدیریت شده و با ابزارهای موجود خود مانع از تجمعات شود.

او همچنین با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی اقداماتی در شهر کرمانشاه شده اما اولویت ما آرامستان‌ها است، هنر مدیران را اقناع مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و گفت: با ظرفیت‌های شهرداری این کار شدنی است.

مدیر کل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه ادامه داد: می‌طلبد که توان و ظرفیت‌ها را برای مدیریت بیماری کرونا در شهر کرمانشاه متمرکز کنیم چرا که کانون‌های پر خطری دارد و میزان شیوع آن بالاست.

مرادی با بیان اینکه آرامستان کرمانشاه یکی از مراکز انتشار بیماری کرونا است، گفت: انتظار مدیریت و نظارت جدی‌تر بر آرامستان را داریم.

وی با اشاره به توافق صورت گرفته برای بهره‌گیری از توان نیروهای مسلح در اختصاص تخت به بیماران کرونایی گفت: براساس این توافق حداقل ۱۲۰ تخت از سوی نیروی‌های مسلح به ظرفیت درمانی استان افزوده می‌شود که انتظار می‌رود در تحقق آن همراهی بیشتری انجام بگیرد.

رییس هیات نظارت بر عملکرد و ارزیابی ستاد مدیریت کرونا استان کرمانشاه با تاکید بر نظارت جدی‌تر بر اصناف برای رعایت پروتکل‌ها افزود: همچنین لازم است که در حمایت از اصناف اقدامات جدی‌تری صورت بگیرد چرا که اگر پشتیبانی لازم از اصناف نشود نمی‌توان امید زیادی به اجرای پروتکل‌ها داشت.

کرونا جان هفت کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در شبانه روز گذشته  ۱۱۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۴۵۵ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

«مهدی محمدی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۲ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۰۳ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

به گفته او اکنون ۸۰۰ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

وی همچنین تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان را هفت نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۲ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۲ نفر اسلام آباد غرب، یک نفر کنگاور و ۲ نفر در پاوه جان خود را از دست دادند.

به گفته وی مجموع جان‌باختگان براثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون در استان ۸۰۰ نفر اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =