۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84086937
۰ نفر

برچسب‌ها

قاتل زن ۴۱ ساله اراکی دستگیر شد

اراک - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: قاتل زن ۴۱ ساله اراکی در عملیات ماموران پلیس این استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سرهنگ «کامیار چهری» افزود: در روز ۳۰ مهرماه سال جاری، در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره قتل در یکی از منازل مسکونی شهرستان اراک، ماموران پلیس مرکزی به محل اعزام شدند.

وی بیان کرد: در بررسی‌ها، جسد زنی ۴۱ ساله در کمد دیواری منزلش کشف شد و در ادامه تحقیقات جنایی، پس از هماهنگی با مقام قضایی، جسد متوفی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال داده شد و تحقیقات لازم برای شناسایی و دستگیری قاتل در دستور کار قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در ابتدایی تحقیقات پلیس، سرنخ هایی از متواری شدن قاتل به سوی یکی از استان‌های غربی به‌دست آمد و پس از بازگشت دوباره فرد متواری به شهرستان اراک، با حضور بهنگام ماموران، فرد مورد نظر در عملیاتی هدفمند از سوی پلیس دستگیر و به پلیس آگاهی استان مرکزی انتقال داده شد. 
 سرهنگ چهری اظهار داشت: متهم که مردی ۳۰ ساله است، در بازجویی‌های صورت گرفته به این قتل اعتراف کرد و ادعا کرد، از مدتها پیش با مقتول ازدواج موقت داشته که در روز حادثه در منزل مسکونی همسرش، به علت مظنون شدن او به وی و برداشتن گوشی همراهش، با او درگیر شده و بر اثر شدت عصبانیت با دست‌های خود، مقتول را خفه کرده و پس از پنهان کردن جسد در کمد دیواری، از محل حادثه متواری شده است. 
 وی گفت: در این راستا پرونده‌ای تشکیل و متهم تحویل مقام قضایی شد.

دستگیری جوان ۲۸ ساله اراکی به جرم تهدید و اخاذی با وعده ازدواج
 
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان  مرکزی گفت: جوان ۲۸ ساله اراکی که به جرم تهدید به انتشار تصاویر خصوصی خانمی از وی ۲ میلیارد ریال اخاذی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ"احسان آنقی" افزود: در پی شکایت یک خانم جوان اراکی مبنی بر تهدید و اخاذی برای انتشار تصاویر شخصی وی در فضای مجازی توسط فردی که با وعده ازدواج با این خانم دوست شده بود، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی قرار گرفت. 
وی بیان کرد: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد شاکی چندی پیش با این جوان اراکی در فضای مجازی آشنا و پس از مدتی و با سوء استفاده از اعتماد این خانم و وعده ازدواج جوان، عکس‌های خصوصی این فرد در اختیار متهم قرار گرفته است. 
 رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: در ادامه مشخص شد متهم با تهدید شاکی به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی اقدام به اخاذی از وی می‌کرد که با هوشیاری ماموران این پلیس شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ آنقی گفت: متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل پلیس شد.

وی عنوان کرد: شیوه و شگردهای متفاوتی توسط کلاهبرداران برای اخاذی و یا هر نوع سوء استفاده دیگر در فضای سایبری برای شهروندان وجود دارد و کاربران باید ضمن رعایت ملاحظات امنیتی و رعایت حریم خصوصی افراد در شبکه‌های اجتماعی، از اعتماد بی جا و ارسال تصاویر و اطلاعات خصوصی به دیگرا خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: کاربران فضای مجازی در صورت مشاهده با هرگونه موراد کلاهبرداری و مزاحمت موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

کشف ۱۲۳ کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیس استان مرکزی و اصفهان  
 
جانشین فرماندهی انتظامی استان  مرکزی گفت: ۱۲۳ کیلوگرم تریاک از ۲ توزیع کننده موادمخدر با همکای پلیس این استان و شهرستان فولاد مبارکه اصفهان کشف و ضبط شده است.

سرهنگ « یوسف سپهوند»  افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر این که ۲ نفر از توزیع کنندگان حرفه ای مواد افیونی، مقادیری موادمخدر از استان های جنوبی کشور خریداری و قصد دارند با یک دستگاه خودروی سواری آن را به مقصد استانهای مرکزی کشور منتقل کنند، تحقیق در این زمینه آغاز و با تایید صحت خبر، نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضایی قرار گرفت. 
 وی بیان کرد: پس از اتمام تحقیقات فنی و هماهنگی با مقام قضایی، سرانجام مأموران پلیس شهرستان «فولاد مبارکه اصفهان» مسیر حرکت کامیون موصوف را شناسایی کرده و با انجام عملیاتی مشترک با ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی موفق به توقیف خودروی حامل مواد مخدر شدند و متهمان دستگیر شدند.
جانشین فرماندهی انتظامی مرکزی گفت: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =