کرونا خدمات حضوری کتابخانه‌های فارس را بار دیگر متوقف کرد

شیراز- ایرنا- ستاد مبارزه با بیماری کرونا در استان فارس برای بار سوم طی یک ماه گذشته ارائه خدمات حضوری به اعضا را در کتابخانه‌های عمومی فارس ممنوع کرد.

روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس سوم آبان ۹۹ اعلام کرد که با توجه به وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در استان فارس و اعلام نظر ستاد مبارزه با بیماری کرونا، ارائه خدمات حضوری به اعضا در کتابخانه‌های عمومی فارس به مدت یک هفته از سوم تا نهم‌ آبان ماه صورت نمی‌گیرد.

بر این اساس مراجعه افراد به کتابخانه های عمومی، به منظور ثبت نام، تمدید عضویت، امانت گرفتن یا بازگرداندن کتاب، امکان‌پذیر نیست و در صورت ادامه وضعیت اضطراری، مدت زمان تعطیلی تمدید می‌شود.

با این حال، کتابداران کتابخانه‌های عمومی در محل کار خود حضور دارند و به ثبت و ساماندهی و ورود اطلاعات منابع و فعالیت‌های ترویجی و آموزشی مجازی می‌پردازند.

به گزارش ایرنا، طی سه ماه گذشته این سومین باری است که درهای کتابخانه‌های عمومی فارس به دلیل شیوع بیماری کرونا بر روی کتابخوانان بسته است.

در نیمه شهریورماه ۹۹ پس از مدتی تعطیلی کتابخانه‌های مناطق کم‌خطر آغاز به کار کردند؛ پس از آن، از شنبه ۲۹ شهریورماه همه کتابخانه‌ها بازگشایی شدند, بار دوم از ۲۳ مهر تا دوم آبان و باری دیگر از سوم تا نهم تعطیل اعلام شد.

این در حالی است که کتابخانه‌های عمومی فارس پس از یک دوره تعطیلی کامل اجباری از اردیبهشت ماه ۹۹ در چندین گام به شیوه‌های مختلف بازگشایی شدند.

در حال حاضر ۲۴۰ کتابخانه عمومی در استان فارس فعال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =