۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۹:۵۶
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84086931
۰ نفر

برچسب‌ها

عرضه مرغ بیش از قیمت مصوب در گیلان تخلف است

رشت - ایرنا - سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به قیمت مصوب تعیین شده ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان برای هر کیلوگرم گوشت گرم مرغ در استان گفت: عرضه مرغ به قیمت بالاتر از نرخ مصوب در واحدهای عرضه تخلف است.

مهدی نقدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از روز چهارشنبه اول آبانماه قیمت جدید مصوب ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان برای عرضه مرغ گرم در استان تعیین و برای اجرا از روز پنجشنبه به واحدهای صنفی و فروشگاههای عرضه این محصول ابلاغ شد.

 وی با تاکید بر ضرورت اجرای نرخ مصوب از سوی تمامی واحدهای عرضه این محصول تصریح کرد: در صورتی که واحدهای عرضه، مرغ را به قیمت بالاتر از نرخ مصوب خریده اند موظفند مرغ را به قیمت مصوب ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان بفروشند اما می توانند با اعلام نام فروشنده ای که این فراورده پروتیینی را با قیمتی بالاتر به آنها  فروخته از جریمه در امان بمانند.

 وی اضافه کرد: علاوه بر این طی برخورد قانونی با متخلف؛ وجه اضافی اخذ شده نیز باید توسط عرضه کننده خاطی عودت داده شود.

 وی ادامه داد : طی سه روز گذشته نیز با اعلام نرخ جدید مصوب؛ بازرسی ها با قوت انجام شده به طوری که حدود ۲۰۰ بازرسی در استان انجام شده است.

نقدی خاطر نشان کرد: همچنین قبل از تعیین نرخ مصوب جدید؛ سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان برای اجرای نرخ مصوب قبلی بازرسی های متعددی  را انجام داده است به طوری که از ابتدای تیرماه تا پایان شهریور ماه پرونده هایی به ارزش ۱۱۴ میلیون و ۸۷ هزار و ۷۵۰ ریال در استان تشکیل شده است که درج نکردن قیمت، عدم رعایت موازین بهداشتی و  گرانفروشی  ازمهمترین تخلفات واحدهای عرضه مرغ در این مدت بوده است.

سرپرست معاونت نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از شهروندان خواست با مشاهده هر کونه تخلفی در این ارتباط با تماس تلفنی با سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =