۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 989
کد خبر: 84086926
۰ نفر

برچسب‌ها

 بازارچه صنایع‌دستی در اسفراین ایجاد می‌شود

بجنورد- ایرنا- رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از صدور موافقت اولیه برای ایجاد بازارچه صنایع‌دستی در این شهرستان خراسان شمالی خبر داد و گفت: این بازارچه در محور ارتباطی پرتردد ایجاد می‌شود.

به‌گزارش روز شنبه روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، عبدالله سهرابی اظهار داشت: با توجه به گزارش بازدید کارشناس و طرح موضوع و بررسی در جلسه کمیته فنی بررسی تقاضا در معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری این اداره کل، با کلیات طرح احداث بازارچه صنایع‌دستی در اسفراین موافقت شد.

وی با بیان اینکه صدور موافقت اصولی پس از تایید نقشه‌های معماری اجرایی پروژه انجام خواهد شد، تصریح کرد: این بازارچه در محور اسفراین به سنخواست و در روستای چهار برج احداث می‌شود و متقاضی آن دهیاری روستا است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین گفت: میزان سرمایه‌گذاری برای احداث این بازارچه ۶ میلیارد و ۷۰۲ میلیون ریال و در زمینی به مساحت هزار مترمربع پیش‌بینی شده است.

 ۸۵۰ هنرمند در ۱۰ رشته اصیل بومی در این شهرستان خراسان شمالی فعالیت می کنند که بیشترین آنها در بخش تولید نساجی سنتی است.

 این شهرستان سهم ۸۰ درصدی تولید نساجی سنتی استان را به خود اختصاص داده است.

شهرستان اسفراین در جنوب شرقی استان خراسان شمالی قرارگرفته و از شمال به شهرستان بجنورد، از شمال شرقی به شهرستان شیروان، از شرق به شهرستان فاروج، از غرب به شهرستان جاجرم و از جنوب و جنوب شرقی به استان خراسان رضوی محدود می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =