۲.۱ هزار میلیارد ریال برای تجهیز کارگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای اختصاص یافت

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه فنی وحرفه‌ای کشور گفت: ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز کارگاه‌های این دانشگاه درنظر گرفته شد که اکنون بیش از ۸۰درصد آن اختصاص یافته است.

ابراهیم صالحی عمران روز شنبه در نشست با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان ابراز داشت: سه هزار و ۶۰۰ کارگاه در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور فعال است و تجهیز و به روزرسانی کارگاه‌ها همواره در اولویت کاری این دانشگاه است.

وی ادامه داد: بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال بودجه برای به روز رسانی و تقویت تجهیزات کارگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور لازم است.

وی بیان کرد: متناسب با پیشرفت علم و تکنولوژی کارگاه‌ها نیاز به بروز رسانی دارد  و استفاده از ظرفیت صنایع در بخش تجهیز کارگاه‌ها می‌تواند کمک کننده باشد.

صالحی عمران با بیان اینکه دانشگاه‌های فنی و حرفه آمادگی امضای تفاهم‌نامه و تقویت همکاری با صنایع را دارد، خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی می‌توانند نام تجاری واحد صنعتی خود را بر روی دستگاه‌هایی که در اختیار کارگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای قرار می دهند نصب کنند تا تبلیغی برای کارشان باشد و هم از نیروی آموزش دیده و تخصصی مراکز برای ارتقای کار خود استفاده کند.

وی اضافه کرد: ۲۰۰ هزار دانشجو در ۱۷۶ دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور مشغول تحصیل هستند و ۸۰ درصد دانشجویان در رشته‌های کاردانی و ۲۰ درصد در رشته‌های کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور اظهار داشت: رسالت این دانشگاه تربیت نیروی کار با علم و مهارت است و برای تحقق این راهبرد ارتباط تنگاتنگی بین دانشگاه و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در سراسر کشور وجود دارد.

صالحی عمران با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای به چهار صورت دانشجو می‌پذیرد، افزود: دانشجویان این دانشگاه در یکی از چهار شاخه اصلی شامل کاردانی ناپیوسته و پیوسته و همچنین کارشناسی ناپیوسته و پیوسته درس می‌خوانند که البته تاکید بر روی کاردانی ناپیوسته با ۹۰ رشته مختلف در سطح کشور است.

وی افزود:  ۶۰۰ کد رشته محل در ۲ سال گذشته برای تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور و در استان سمنان نیز ۱۰ کد رشته محل جدید ایجاد شد که با استقبال خوب متقاضیان رو به رو شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: در شرایط کرونایی آموزش در این دانشگاه  به صورت مجازی دنبال می‌شود و هیچ نگرانی در ارایه آموزش‌ها وجود ندارد.

دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای استان سمنان چهار هزار دانشجو دارد و ۶۳ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه مشغول به کار هستند.

رییس دانشگاه فنی وحرفه‌ای به منظور بازدید از مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان یک روزه به این استان سفر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =