امسال ۱۴۱ هزار و ۳۹۰ هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار مغان صادر شد

اردبیل - ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۱۴۱ هزارو ۳۹۰ هزارتن کالای ایرانی امسال از پایانه مرزی بیله‌سوار مغان صادر شده است.

به گزارش ایرنا، کلیم‌الله وثوقی روز شنبه در بازدید از این پایانه مرزی افزود: این مقدار کالا با ۶ هزار و ۲۰۶ دستگاه کامیون صادر شده که از این تعداد بیش از ۱۳۶ هزار تن کالا توسط پنج هزار و ۹۸۸ دستگاه کامیون ایرانی و چهار هزار و ۷۱۶ تن کالا  هم با ۲۱۸ دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج شده است.

وی بیان کرد: محصولات کشاورزی، کاشی،شیشه ،نمک، ،سنگ ساختمانی ، پسته، نئوپان و خرما را عمده کالاهای صادر شده ایرانی ذکر کرد که به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز صادر شده است.

وی گفت: در این مدت همچنین  ۱۱۰ هزار و ۶۲۳ تن کالا توسط چهار هزار و ۷۳۴ دستگاه از پایانه مرزی بیله‌سوار ترانزیت خروجی شده که شامل آب معدنی،برنج،گچ،سنگ‌های ساختمانی،سیمان،ام دی اف، نئوپان، سیمان، نمک، پروفیل، هیدروکربن و بیسکویت بود.

وثوقی گندزدایی و ضدعفونی مرتب پایانه مرزی بیله‌سوار را باهدف مبارزه با ویروس کرونا مورد اشاره قرار داد و گفت: به دلیل شیوع این ویروس تردد مسافر از پایانه مرزی متوقف شده است.

بیله‌سوار در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع بوده و تنها پایانه مرزی استان در آن قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =