بورس در آذربایجان‌غربی قرمز شد

ارومیه- ایرنا- مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به معامله بیش از ۷۷ میلیون و ۳۷۷ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی طی هفته گذشته در استان گفت: ارزش معامله‌های این بازار در این مدت به ۶۹۹ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال رسید که نسبت به هفته گذشته نزدیک ۳۰ درصد کاهش یافته است.

وحید جوادی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شاخص کل بورس استان طی هفته گذشته در مقایسه با هفته پیش از آن با ۱۴۹ هزار و ۶۲ واحد کاهش به یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۳۵۴ واحد رسید.

وی با اشاره به اینکه طی هفته گذشته شاخص بازار فرابورس نیز کاهش یک هزار و ۱۰۵ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز در پایان هفته گذشته به ۱۶ هزار و ۹۰۷ واحد رسید.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس استان، ۱۲ کارگزار از ۱۸ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق‌تقدم بیش از ۱۳۹ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری "بورسیران" بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۱۷ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از سهم ۴۹ درصدی خرید در هفته گذشته خبر داد و بیان کرد: طی این مدت، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۱۱ درصد، بیشترین ارزش کل معامله‌ها را به خود اختصاص داد و در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار گرفت.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =