مبارزه با علف‌های هرز در مزارع کلزای شهرستان البرز آغاز شد

قزوین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز گفت: عملیات مبارزه با علف‌های هرز در مزارع کشاورزی این شهرستان به منظور پیشگیری از خسارت‌های احتمالی به کشت کلزا آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، وحید یوسفلی روز شنبه با اعلام این خبر، افزود: کارشناسان شبکه‌های مراقبت و پیش آگاهی مقابله با علف‌های هرز این شهرستان، هر ساله این طرح را برای جلوگیری از خسارت علف‌های هرز در مزارع کلزا اجرا می‌کنند.

وی گفت: تاکنون یک هزار و ۲۲۵ هکتار از اراضی این شهرستان به زیر کشت کلزا رفته است که ضرورت مقابله با علف‌های هرز را مضاعف می‌کند.

این مسوول با اشاره به اجرای طرح کنترل عوامل خسارتزا در باغ‌های میوه شهرستان البرز، افزود: این طرح در سطح ۲ هزار و ۳۵۴ هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان البرز اجرا شد.

یوسفلی افزود: در این طرح با تشکیل شبکه‌های مراقبت و پایش آفات، کنترل آفات در سطح هزار و ۴۴۴ هکتار و رصد بیماری‌ها در ۹۱۰ هکتار از باغ‌های میوه این شهرستان عملیاتی شد.

وی اظهار داشت: نصب تله‌های فرمونی در باغ‌های میوه و تحلیل جمعیتی آفات با استفاده از نمودارهای پیش آگاهی در تعیین زمان مبارزه نقش موثری دارد و موجب کاهش مصرف سموم شیمیایی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها