مدیرکل ورزش گیلان: امیدوار به کسب مدال المپیک هستیم

رشت - ایرنا - مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان گفت: امیدوار به کسب مدال المپیک توسط ورزشکاران گیلانی در المپیک توکیو هستیم.

مریم بخشی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امید است که ورزشکاران ما بتوانند در این دوره از مسابقات المپیک برای کشورمان مدال آور باشند و پس از گذشت سالها از اخذ مدال المپیک توسط مرحوم نامجو ، بار دیگر موجب افتخارآفرینی برای ایران و ورزش گیلان شوند.

وی افزود: هم اینک حضور آرمین هادی پور در رشته تکواندو و محمد رهبری در رشته شمشیربازی از استان گیلان در مسابقات المپیک توکیو قطعی است و همچنین حضور سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی نیز در مسابقات المپیک تا حد زیادی قطعی شده و امیدواریم که این ورزشکار شایسته نیز در رقابت های المپیک توکیو حضور یابد.

وی ادامه داد: البته سعی و تلاش ما این است که ورزشکاران دیگری از استان گیلان نیز بتوانند موفق به کسب سهمیه المپیک شوند که در این راستا، نازنین ملایی قایقران ملی پوش گیلانی شانس دارد که به عنوان چهارمین ورزشکار گیلانی سهمیه المپیک توکیو را کسب کند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان در ادامه به فعالیت هیات های ورزشی نیز اشاره و اضافه کرد: در سال گذشته نتوانستیم به دلیل محدودیت اعتبارات، آنگونه که شایسته است از نظر مالی و امکانات به هیات های ورزشی گیلان کمک کنیم و بیشتر قراردادهای اجرایی اداره کل ورزش و جوانان گیلان از سال ۹۸ به امسال انتقال یافت.

بخشی خاطرنشان کرد: گرچه این امر موجب سختی هایی برای فعالیت های اداره کل شده اما تلاش کردیم تا تمرکز را بر جذب منابع ملی بگذاریم و بیشترین اعتبارات را اخذ کنیم و همچنین توسط شرکت توسعه اماکن ورزشی، برای تکمیل پروژه هایی نظیر پیست بین المللی دوچرخه سواری سردار سپهبد قاسم سلیمانی فلکده رشت ،سالن طبقاتی لاهیجان و استخر رودبار جلسات متعددی را برگزار کردیم و خوشحالم که این تلاش ها همگی به جهت افزودن به تعداد اماکن ورزشی گیلان و افزایش سرانه ورزشی استان به ۷۴ هزار متر مربع منجر شد.

ورزشکاران گیلان در رقابت های المپیک تاکنون فقط دو بار موفق به کسب مدال شدند که هر دو مدال را زنده یاد محمود نامجو در رشته وزنه برداری کسب کرد که  در المپیک ۱۹۵۲ هسلینکی موفق به کسب مدال نقره و در رقابت های المپیک ۱۹۵۶ ملبورن موفق به تصاحب مدال برنز شد .

در المپیک دوره گذشته ، استان گیلان نماینده ای در رقابت های المپیک نداشت و در مسابقات دو دوره قبلی المپیک نیز، فقط امین قاسمی پور از گیلان در رشته مشتزنی سهمیه المپیک را کسب کرده بود که وی در اولین دیدارش در المپیک مغلوب حریف  و از گردونه رقابت ها حذف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =