دارایی‌های دانش‌بنیان در برابر سرقت و آتش‌سوزی بیمه می‌شود

تهران - ایرنا- معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تفاهم نامه‌ای مشترک با سازمان‌های فعال در زمینه بیمه، بسته بیمه‌ای جامعی برای سرقت و آتش سوزی بر دارایی‌ها، محصولات و مسوولیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان انعقاد کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خدمات بیمه‌ای یکی از ۱۴۰ بسته خدمتی است که معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند.

این معاونت با امضای توافق‌نامه با بیمه‌های بازرگانی تلاش کرد تا نیازهای مختلف بیمه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان را رفع کند.

شرکت‌های دانش‌بنیان به دلیل نوع خاص فعالیتی که انجام می‌دهند به خدمات بیمه‌ای ویژه‌ای نیاز دارند. شرکت‌های بیمه باید متناسب با این فعالیت‌های فناورانه بیمه نامه‌های سازگار با زیست بوم اقتصاد دانش‌بنیان کشور را تدوین کنند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تحقق این مساله تفاهم نامه‌های مشترکی را با شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه بیمه امضا کرد.

این تفاهم نامه‌ها یک بسته خدمات بیمه‌ای بسیار متنوع را به وجود آورده است که انواع بیمه نامه‌ها را در بر می‌گیرد. این معاونت با امضای تفاهم نامه‌ای با بیمه ایران سعی کرد تا خدمات این شرکت به صورت ویژه در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرد.

بیمه مسوولیت، بیمه مسوولیت‌حرفه ای، بیمه مسوولیت ناشی از تولید، بیمه مسوولیت کارفرما در قبال کارکنان، بیمه آتش‌سوزی، بیمه درمان گروهی و بیمه شکست ماشین آلات از جمله بیمه‌نامه‌های است که در بسته خدمتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است.

یکی از انواع بیمه‌های مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان بیمه آتش‌سوزی و سرقت ماشین‌آلات است، با توجه به افزایش قیمت ماشین‌آلات و تجهیزات لازم بود که هر چه سریع‌تر این نگرانی و دغدغه شرکت‌های دانش‌بنیان برطرف شود و این دارایی ها در مقابل عوامل آسیب‌زایی مانند سرقت و آتش‌سوزی بیمه شوند.

بیمه ایران در این تفاهم‌نامه بسته بیمه‌ای جامعی برای ریسک‌های مترتب بر دارایی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، محصولات دانش‌بنیان و مسوولیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه داد.

در همین راستا بسته بیمه‌های آتش سوزی و سرقت ماشین آلات برای حفاظت از دارایی‌های فیزیکی به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود. شرکت‌های متقاضی می‌توانند به نمایندگی‌های بیمه ایران در سراسر کشور مراجعه کنند تا از این بسته‌های بیمه‌ای برخوردار شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =