اجرای ۴۰۰ برنامه فرهنگی و قرآنی توسط اوقاف قشم

قشم - ایرنا - رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان قشم گفت: افزون بر ۴۰۰ برنامه فرهنگی و قرآنی به صورت مجازی در ۶ ماهه اول امسال در قشم اجرا شد.

حجت الاسلام روح الله صفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه‌ها شامل ترتیل خوانی قرآن، بصیرتف جزء خوانی قرآن، آموزش قرآن و قرائت نماز می‌شود.

وی تصریح کرد: همه برنامه‌ها در امامزاده سید مظفر(ع) قشم اجرا شد و از طریق فضای مجازی و به صورت آنلاین در اختیار مردم قرار گرفت.

رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان قشم از امضای تفاهمنامه با اداره زندان قشم خبر داد و گفت: اعزام استاد قرآن برای تربیت قرآنی زندانیان از سوی اداره اوقاف قشم در رشته حفظ و قرائت از مفاد این تفاهمنامه است.

ثبت سه موقوفه در قشم

صفری در ادامه از ثبت تعداد سه موقوفه جدید طی ۶ ماهه ابتدایی امسال در قشم خبر داد و افزود: ارزش یکی از این موقوفات ۶ میلیارد ریال است.

وی تصریح کرد: از این موقوفات ۲ موقوفه انتفاعی شامل یک مکتب‌خانه و یک مسجد و دیگری یک واحد منزل مسکونی است که در این اداره به ثبت رسید.

رییس اوقاف و امور خیریه قشم افزود: درآمد موقوفات قشم در ۶ ماهه اول امسال یک میلیارد و ۱۶۳ میلیون ریال است که به علت بخشودگی اجاره بهای ۴۳ مستاجر به علت شیوع کرونا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته است.

وی در پایان گفت: مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال نیز در این مدت برای طرح شمیم حسنی اختصاص یافت که در این طرح، بسته‌های بهداشتی و معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.

۶۲۴ رقبه، ۵۰۴ موقوفه متصرفی و ۱۸ موقوفه غیر متصرفی در شهرستان قشم به ثبت رسیده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها