صادق المهدی نشست وزارت امور دینی سودان را تحریم کرد

تهران-ایرنا- رئیس حزب امت سودان در اعتراض به امضای توافقنامه عادی سازی کامل روابط خارطوم و تل آویو نشست وزارت امور دینی کشورش را تحریم کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا رییس حزب مخالف امت  در بیانیه‌ای اعلام کرد که امضای این توافقنامه با قانون ملی سودان و تعهدات ملی عربی مغایرت دارد.
المهدی در این بیانیه خود همچنین اعلام کرده که در اعتراض به توافق سازش سودان با اسرائیل، در کنفرانس وزارت امور دینی سودان حضور نخواهد یافت. 
 برخی دیگر از احزاب و گروه‌های سیاسی سودان نیز ضمن اعلام مخالفت خود با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، خواستار تشکیل جبهه مقاومت در برابر توافق سازش شدند.
در همین ارتباط، دو حزب "کنگره" و "البعث" سودان مخالفت خود را با تصمیم دولت این کشور برای توافق سازش با رژیم صهیونیستی اعلام کردند.
حزب کنگره اعلام کرد که این حزب از حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم استقبال می‎کند اما عادی سازی روابط با اسرائیل را نخواهد پذیرفت.
حزب البعث سودان نیز اعلام کرد که تماس‌ها با گروه‌های سیاسی و اجتماعی سودان برای تشکیل یک جبهه ملی علیه عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را آغاز کرده است.
مردم این کشور جمعه شب در اعتراض به این توافق در خارطوم تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهای "هیچ صلحی با رژیم اشغالگر وجود ندارد" به اقدام دولت "عبدالله حمدوک" در عادی سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی اعتراض کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =