برگزاری هرگونه نشست و همایش با بیش از ۱۰ نفر در استان مرکزی ممنوع اعلام شد

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: برگزاری هرگونه نشست، همایش و سمینار با بیش از ۱۰ نفر، تا پایان آبان‌ماه جاری در نقاط مختلف این استان ممنوع است.

«بهروز اکرمی» روز شنبه در گفت گو با ایرنا افزود: با توجه به شیوع موج سوم بیماری کرونا و سیر صعودی آمار مبتلایان و متوفیان در بیشتر مناطق استان مرکزی و در راستای اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا و صیانت از سلامت کارکنان و شهروندان این تصمیم اتخاذ شده است.

وی بیان کرد: تمام دستگاه‌ها و نهادهای مختلف استان مرکزی تا پایان آبان‌ماه مکلف به اجرای این مصوبه هستند و برگزاری هرنوع نشست و همایش بیش از ۱۰ نفر و بر اساس ضرورت، نیاز به هماهنگی قبلی و اخذ مجوز از اداره کل پدافند غیرعامل استانداری مرکزی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا این استان ضروری است و با متخلفان در این راستا نیز برابر قانون برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

اکرمی گفت: به طور قطع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی همه اقشار جامعه، شیوع این ویروس منحوس کاهش پیدا می‌کند و انتظار است مردم برای کمک به حفظ جان و سلامت خود و یاری کادر بهداشت و درمان، تنها برای مواقع ضرور از منازل بیرون آیند، ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۵۵۶ هزار و ۸۹۱ نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۳۵ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۱ هزار و ۹۸۵ نفر رسیده است.
«سیما سادات لاری» روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور افزوده است: در ۲۴ ساعت منتهی به دوم آبامان ماه جاری بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۲۱۴ نفر آنان بستری شدند و شاخص بیماران بستری تاکنون به ۵۵۶ هزار و ۸۹۱ نفر رسیده است.
وی ادامه داد: در شبانه روز اخیر ۳۳۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۱ هزار و ۹۸۵ نفر رسید.
معاون وزیر بهداشت گفت:  تاکنون ۴۴۶ هزار و ۶۸۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و چهار هزار و ۹۳۳ بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها