۵۶ کارمند متخلف کرونایی در خراسان شمالی شناسایی شدند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل بازرسی و مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان شمالی گفت: با انجام بازرسی‌های اخیر از دستگاه‌های اجرایی استان، ۵۶ کارمند متخلف از پروتکل‌های بهداشتی شناسایی و به هیات رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شدند.

مهدی کرامتی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارکنان دولت مکلف به رعایت پروتکل های بهداشتی در محل کار هستند و حال آنکه این کارمندان ضوابط را نادیده گرفته و بویژه از ماسک استفاده نکرده بودند.

وی، چنین رفتاری را تخلف آمیز دانست و گفت: با کارمندانی که از شیوه نامه های ستاد ملی کرونا، سرپیچی کنند برخورد قانونی خواهد شد.   

مدیرکل بازرسی و مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: در این زمینه نظارت ها و بازدیدها از ادارات کل استان و زیرمجموعه های شهرستانی آنها به صورت سرزده انجام می شود.

کرامتی خاطرنشان کرد: در ۲ هفته اخیر، قریب به اتفاق بازدیدها از دوایر اداری منتج به معرفی افراد متخلف به هیات تخلفات اداری شده است.

وی گفت: کارمندان ادارات موظف هستند علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، از دادن خدمات به ارباب رجوعی که اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند، نیز خودداری کنند.

وی افزود: خدمات رسانی به ارباب رجوعی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده اند نیز تخلف است و البته در بازدیدهای انجام شده، این مشکل کمتر مشاهده شد و خوشبختانه ارباب رجوع، الزامات بهداشتی را رعایت کرده اند.

مدیرکل بازرسی و مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بازرسی ها و برخوردها سبب شد تا اکنون میزان استفاده کارمندان ادارات از ماسک به ۹۵ درصد ارتقا یابد.  

بر اساس آخرین اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، میانگین استفاده شهروندان این استان از ماسک از ۳۸ درصد فراتر نمی رود.    

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی از اوایل مردادماه وارد وضعیت قرمز کرونایی شده که هنوز نتوانسته از این شرایط رهایی یابد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها