۶۲ بیمار بدحال کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند

اردبیل - ایرنا - ۶۲ بیمار بدحال مبتلا به بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و تحت درمان قرار گرفتند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، استان اردبیل همچنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد و شواهد آماری نشان می‌دهد که شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان روند صعودی را طی می‌کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به روند صعودی شیوع بیماری کرونا در این استان گفت: آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در این استان به ۲۹۹ نفر رسیده است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: در ادامه وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان اردبیل، طی شبانه روز گذشته چهار نفر دیگر از مبتلایان جان باختند و با افزایش تعداد مبتلایان جدید، ۳۹ نفر از اهالی این استان نیز به علت ابتلای به کووید.۱۹ در مراکز درمانی بستری شدند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون شهرهای اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت قرمز، شهرستان پارس‌آباد در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های خلخال، گرمی، بیله‌سوار، اصلاندوز، نمین، نیر، کوثر و سرعین نیز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین از ترخیص ۴۸ نفر از بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته پس از بهبودی نسبی خبرداد و افزود: از زمان شیوع کرونا در استان تاکنون ۷۱۴ نفر از اهالی این استان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

دکتر حبیب‌زاده همچنین با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان کرونای بستری همزمان در مراکز درمانی استان به رقم حدود ۳۰۰ نفر پس از ۶ ماه اظهارداشت: مردم برای کنترل بیماری کرونا بویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

وی، ۲ هفته پیش نیز اعلام کرد که پیک بعدی شیوع کرونا در این استان در اواسط آبان ماه خواهد بود و باید از هم‌اکنون تمهیدات لازم برای مدیریت آن اتخاذ شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، استان اردبیل هم‌اکنون در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارد.

شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم از طریق رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با ابتلای روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار تا ۲ هفته اخیر در وضعیت پایدار قرار گرفته بود ولی شواهد نشان می‌دهد که آمار مبتلایان رو به افزایش است.

در هشت ماه گذشته از مجموع هشت هزار و ۷۶۶ نفر بیمار کرونایی بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل، هفت هزار و ۶۶۷ نفر پس از بهبودی ترخیص شده‌ و در این مدت ۷۱۴ نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا که طی پنج ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده بود، از چند روز پیش از ۲۵۰ نفر فراتر رفته و به حدود ۳۰۰ مورد رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها