اورژانس روزانه ۵ هزار ماموریت در پایتخت انجام می‌دهد

تهران- ایرنا- رئیس اورژانس تهران گفت: ۵۲ نقطه پرخطر در تهران وجود دارد و روزانه پنج هزار مأموریت توسط پرسنل اورژانس در پایتخت انجام می‌شود.

«پیمان صابریان» روز شنبه در همایش امنیت، سلامت و ایمنی افزود: ماموریت‌های اورژانس با همکاری پلیس و دیگر دستگاه‌های خدمت‌رسان بدون تداخل و در کنار یکدیگر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه پایتخت به دلیل موقعیت جغرافیایی و حساسیت‌هایی که دارد آبستن حوادث مختلفی است، اظهار کرد: در سال گذشته هیچکس فکر نمی‌کرد به شرایطی برسیم که یک بیماری مانند «کرونا» بتواند اینقدر در کشور نفوذ کند و برای همه مشکل‌ساز باشد.

رئیس اورژانس تهران گفت: اکنون نباید تمام تمرکزمان را روی کرونا بگذاریم زیرا ممکن است حوادث دیگری رخ دهد و ما از آن غافل بمانیم؛ در نتیجه باید در همین راستا هم افزایی‌های لازم را در بین تمام ارگان‌ها داشته باشیم.

مردم دنیا در مواقع اضطراری تنها با یک شماره تماس می‌گیرند نه چند شماره

مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران نیز در همایش امنیت، سلامت و ایمنی اظهار کرد: در بسیاری از نقاط دنیا مردم در مواقع اضطراری فقط با یک شماره مرکز اضطراری تماس می‌گیرند اما در ایران هنوز این اتفاق روی نداده و وقت آن رسیده است که در تهران نیز بستر مناسبی برای این کار فراهم شود.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های شهر نیاز به توجه بیشتری دارد و باید تمامی دستگاه‌ها و نهادها کنار هم قرار گیرند و به‌هم کمک کنند تا حوادث از سه بعد «ایمنی، امنیتی و سلامت» کاهش یابد.

داروری گفت: قرار گرفتن سازمان‌ها و نهادهای مختلف کنار یکدیگر منجر به هم‌افزایی می‌شود و نباید فکر کنیم اگر سازمان‌ها در حوادث با هم ادغام شود و در کنار یکدیگر قرار گیرد، منجر به تداخل در انجام وظایف‌شان می‌شود.

۱۷ هزار ماموریت در تهران در ۶ ماه گذشته انجام شد

سردار پرویز یعقوبی، معاون عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ هم گفت: امروز ۴۰۰ نفر در این همایش حضور دارند که نشان از همکاری مستقیم تمامی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان در تهران دارد.

وی با بیان اینکه تهران با ۱۳ میلیون جمعیت، ۲۰ میلیون تردد روزانه، ۲۱ نقطه حاشیه‌نشین و چهار میلیون خودرو و سه میلیون موتورسیکلت نظارت دقیق‌تری را می‌طلبد، اظهار کرد: در تقویم رسمی کشور ۲۰ روز ملی و مناسبتی داریم که با توجه به فعالیت سازمان‌های مختلف در حوادث این روزها اهمیت ویژه‌ای دارد.

تهران هر لحظه در صدد یک اتفاق است

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ هم در همایش «امنیت، سلامت و ایمنی» اظهار کرد: تهران هر لحظه در صدد یک اتفاق و حادثه بوده و به همین دلیل است که می‌گوئیم باید «ایمنی، سلامت و امنیت» بین‌ِبخشی باشد و دستگاه‌های مختلف در این زمینه با هم تعامل کنند.

وی با بیان اینکه زمان آن فرا رسیده که فعالیت‌های مربوط به حوزه‌های امنیت، سلامت و ایمنی دستگاه‌های مختلف در کنار هم قرار گیرد، افزود: دستگاه‌های مختلف باید در مسیر اسلام ناب با قدرت گام بردارند زیرا دشمن تمام تلاش خود را علیه بر زمین‌زدن این کشور هزینه کرده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ افزود: سامانه یکپارچه «فرماندهی و کنترل بین پلیس و سازمان‌های دیگر» به زودی ایجاد و راه‌اندازی می‌شود که چنین اقدامی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =