گیلانغرب در زمینه ابتلا به کرونا بحرانی شده است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: وضعیت این شهرستان در زمینه ابتلا به کرونا و عبور از وضعیت قرمز، کاملا بحرانی شده و اکنون در زمینه این بیماری ویروسی یکی از سه شهرستان فوق قرمز استان کرمانشاه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «کوروش محمودیان» روز شنبه در نشست اضطراری ستاد کرونا گیلانغرب از اعمال محدودیت‌های سخت و شدید با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

وی اظهار داشت: متاسفانه افزایش آمار افراد مبتلا در این شهرستان در یک ماه گذشته ۱۰۰ درصد و به میزان ۲برابر رسیده به گونه‌ای که در یک  هفته گذشته تست ۶۷ مورد از افراد مراجعه کننده مثبت بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: تعداد افراد مبتلا در این شهرستان به ۴۶۶ مورد و تعداد موارد فوت نیز به ۲۶ نفر افزایش یافته و درحال حاضر ۲۲ نفر در بیمارستان الزهرا(س)  گیلانغرب بستری هستند.

محمودیان اضافه کرد: امکانات موجود جوابگوی این حجم نبوده و کمبود تجهیزات اکسیژن کاملا مشهود است و نیاز به تزریق امکاناتی و پرسنل هست.

وی با اشاره به بکارگیری همه توان کادر درمان و تقدیر از زحمات آن‌ها در کل کشور گفت: مردم نیز باید به گونه‌ای رفتار کنند این تب افزایش هر چه زودتر پایین آید و برای مجموعه اداری هم چاره‌ای جز تشدید کنترل و اعمال محدودیت  نداریم.

او اظهار داشت: چنانچه تجهیزات اولیه مورد نیاز فراهم نشود امکان نگهداری بیماران کرونایی بیش از ظرفیت شهرستان وجود ندارد و ناچار خواهیم بود بیماران را به مرکز استان اعزام کنیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان گیلانغرب نیز با اشاره به اینکه تست ۶۱ نفر از کادر درمان و اداری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان مثبت شده است، گفت: ۲۳ نفر از این تعداد مجموعه کادر درمان و پرستاران بیمارستان الزهرا (س) هستند.

دکتر «شاپور جهانی» افزود: از مردم می‌خواهیم با رعایت پروتکل‌ها و حذف برنامه‌های تجمعی و مراسمات کادر درمان را در کمک به بازگشت شهرستان به وضعیت عادی یاری نمایند.

ممنوعیت ورود به مناطق گردشگری، تعطیلی هرگونه مراسم ختم و عروسی‌ها، ممانعت از هرگونه اطلاع‌رسانی در مراسمات تشییع و خاک‌سپاری توسط چاپخانه‌ها، بلندگوهای سیار و شبکه‌های مجازی، تعطیلی مزارستان‌ها و مراکز صنفی پرتجمع و اماکن ورزشی و بوستان‌ها از جمله تصمیم‌های  امروز ستاد کرونای شهرستان گیلانغرب بود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

کرونا جان هفت کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در شبانه روز گذشته  ۱۱۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۴۵۵ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند.

«مهدی محمدی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۲ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۰۳ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

به گفته او اکنون ۸۰۰ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

وی همچنین تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته در استان را هفت نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۲ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۲ نفر اسلام آباد غرب، یک نفر کنگاور و ۲ نفر در پاوه جان خود را از دست دادند.

به گفته وی مجموع جان‌باختگان براثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون در استان ۸۰۰ نفر اعلام کرد.

                                                                        

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها