معضل سگ‌های ولگرد در مهاباد حادتر شد

مهاباد- ایرنا- کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد با اشاره به حادتر شدن روزافزون معضل سگ‌های ولگرد در این شهرستان گفت: ۵۵ مورد گاز گرفتگی طی مهرماه جاری در این شهرستان اتفاق افتاده که بسیار نگران کننده است.

رحیم رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با افزایش تعداد سگ‌های بلاصاحب در سطح شهرستان مهاباد، آمار گازگرفتگی طی ماه اخیر به طور قابل ملاحظه‌ای بالا رفته و گزارش‌های متعددی از طرف شهروندان مبنی بر افزایش حضور آزاردهنده این حیوانات در گله‌های چندتایی در مناطق حاشیه شهر گزارش شده است.

وی ادامه داد: از مجموع کل گازگرفتگی ۶۰ درصد موارد در سطح شهر و مابقی هم در سطح روستاها اتفاق افتاده است.

کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت مهاباد اظهار داشت: برای تمامی ۵۵ مورد گازگرفتگی واکسن ضد هاری در مراکز درمانی تجویز و تزریق شده است.

رحیمی اضافه کرد: اگر اقدامی جدی و اصولی برای جمع‌آوری و کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد انجام نشود، هر روز پیشگیری و مقابله با حیوان‌گزیدگی و کنترل بیماری هاری مشکل‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: مردم در صورت هر نوع حیوان گزیدگی باید به مرکز بهداشت منطقه خود مراجعه کنند تا خدمات درمانی و بهداشتی مورد نیاز به آنها ارایه شود.

به گزارش ایرنا، افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد در مهاباد سبب ایجاد نارضایتی بسیاری از شهروندان شده و تاکنون نهادهای مرتبط راه حل مشخصی برای کنترل و جمع آوری این حیوانات در سطح شهر نکرده است.

هم‌اکنون ۱۵۰ قلاده در سایت جدید نگهداری سگ‌های بلاصاحب شهرستان مهاباد نگهداری می‌شوند.

این مرکز دارای ظرفیت ۳۰۰ قلاده بوده که هم‌اکنون بالغ بر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و شهرداری مهاباد برای تکمیل و استفاده حداکثری از ظرفیت آن طی یک ماه گذشته ۲ میلیارد ریال هزنیه کرده است.

مهاباد ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =