بازار حمایت از کسب و کارهای هنری در مشهد فعال شد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: نخستین بازار تخصصی این کلانشهر برای عرضه آفرینشهای هنری در قالب جمعه بازار فعال شد.

مسعود رضوی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام در راستای حمایت از کسب و کارهای هنری و حمایت از هنرمندان در شرایط سخت ناشی از شیوه ویروس همه‌گیر کرونایی صورت گرفت.
وی ادامه داد: نخستین بازار تخصصی عرضه آفرینشهای هنری مشهد از دیروز دوم آبان ماه جاری در قالب ۴۸ غرفه در محل "بازار ترنج" واقع در ابتدای بلوار وکیل‌آباد مشهد (وکیل‌آباد ۳) در اختیار هنرمندان قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: در این چارچوب هر غرفه به مدت یک ماه بطور رایگان به هنرمندان واگذر می‌شود اما محدودیتی برای استمرار فعالیت آنها وجود ندارد زیرا قرارداد واگذاری قابل تمدید است. 
وی افزود: مهمترین شرط واگذاری غرفه به هنرمندان در محل بازار ترنج اجرای تولیدات درون غرفه است.
رضوی ادامه داد: به این ترتیب هنرمندان به صورت کارگاهی محصولات هنری خود را در رشته‌های مختلف نظیر قالیبافی، تابلوفرش، تراش و تولید سنگهای نیمه‌قیمتی، آینیه‌کاری و همچنین محصولات چرمی در داخل محوطه غرفه تولید و بطور مستقیم به حریدار عرضه می‌کنند.
وی گفت: پس از یک ماه واگذاری رایگاه غرفه‌ها در این محل به هنرمندان، طبق مصوبه قانونی شورای شهر مشهد مبلغ اجاره غرفه‌ از آنها اخذ خواهد شد. 
بر اساس مصوبه شورای شهر مشهد، شهرداری این کلانشهر مجاز شده تا سقف ۳۹ میلیارد ریال در قالب خرید خدمت از هنرمندان به منظور حمایت از کسب و کارهای هنری آسیب‌دیده از کرونا هزینه نماید.
بنا بر اعلام اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هزار و ۸۰۴ میلیارد و ۳۴۴ میلیون ریال خسارت ناشی از تعطیلی کسب و کارها بخاطر شیوع کرونا به فعالان بخش فرهنگ، هنر و قرآن در سطح این استان تنها ظرف سه ماه اسفند پارسال و فروردین و اردیبهشت امسال وارد شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =