توزیع ماسک در البرز از انحصارفروشی خارج شود

کرج - ایرنا - رییس سازمان بسیج اصناف استان البرز اعلام کرد: مقابله با کرونا و شکست این بیماری نیازمند خارج شدن فروش ماسک از حالت انحصاری و توزیع ماسک با قیمت پایین و کیفیت بالاتر است.

سرهنگ پاسدار علی ترکاشوند روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه ناهماهنگی دستگاه های دولتی و عدم نظارت بر توزیع و فروش ماسک در داروخانه ها و دیگر مراکز فروش منجر به گران فروشی ماسک و توزیع آن فقط در انحصار چند شرکت خاص شده است.

وی افزود: اگر قرار باشد با کرونا مقابله کنیم و مردم بتوانند ماسک مورد نیاز خانوارشان را تامین کنند باید این محصول با قیمت پایین تر در اختیارشان قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در بعضی از واحدهای فروش ماسک دیده می شود که ماسک با قیمتی بالا و با کیفیتی بسیار پایین و غیراستاندارد به فروش می رسد و این در حالی است که مردم از کیفیت ماسک اطلاع کافی ندارند که باید دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت و معدن و نهادهای مرتبط بر حسن انجام کار نظارت داشته باشند.

تولید روزانه یک میلیون عدد ماسک با بالاترین کیفیت توسط گروه های جهادی

رییس سازمان بسیج اصناف استان البرز گفت: این سازمان با همکاری سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز از شهریورماه سال جاری برای تامین ماسک بهداشتی مورد نیاز مردم استان اقدام کرد.

وی افزود: در راستای مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تامین ماسک های بهداشتی، بسیج اصناف استان با تعامل با اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مسوولیت تامین ماسک در البرز را عهده دار شد.

وی بیان داشت: بر همین اساس بسیج اصناف استان با یکی از کارخانه های بزرگ تولیدکننده مواد اولیه تولید ماسک (شرکت بافتینه) قراردادی برای تامین ۱۸ میلیون متر پارچه با کیفیت بالای تولید ماسک منعقد کرده است.

وی با بیان اینکه این پارچه ها در سطح ۲۰ کارگاه تولیدی ماسک توزیع شد، اظهار داشت: این کارگاه ها ظرفیت تولید روزانه بیش از یک میلیون عدد ماسک بهداشتی را با بالاترین کیفیت و به صورت اولتراسونیک دارند.

البرز قطب تولید ماسک در کشور است

ترکاشوند، استان البرز را یکی از استان های پیشرو و پیشتاز در تولید ماسک دانست که با تولید روزانه این تعداد ماسک می تواند نیاز کل استان را مرتفع کند.

وی گفت: با توجه به اینکه از دوره اضطرار و کمبود ماسک عبور کرده و به سوی کیفی سازی تولید می رویم به همین لحاط می توانیم اقدام به صادرات ماسک به دیگر استان ها داشته باشیم.

رییس سازمان بسیج اصناف استان البرز از مردم به صورت جدی خواست تا از ماسک های غیراستاندارد و غیربهداشتی به هیچ وجه استفاده نکنند و ماسک هایی را استفاده کنند که دارای لایه میانی استاندارد «ملت بلون» و «اس ام اس» باشد.

توزیع ماسک های بهداشتی به صورت مستقیم از طریق بسیج اصناف البرز

ترکاشوند با بیان اینکه ماسک های دیگر مناسب برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا نیستند، گفت: ارگان ها، سازمان ها، نهادها، داروخانه ها، ایستگاه های سلامت و مردم می توانند برای تامین ماسک بهداشتی مورد نیازشان به صورت مستقیم به سازمان بسیج اصناف استان مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مراجعه و اقدام به انعقاد قرارداد برای تهیه ماسک کنند.

وی افزود: سازمان بسیج اصناف با این اقدام واسطه گری را حذف کرده و ماسک ها را با قیمتی پایین تر از قیمت مصوب دانشگاه علوم پزشکی (هر عدد یک هزارو۲۰۰ تومان ) به فروش می رساند این در حالی است که در داروخانه ها به قیمت هر عدد ۲ هزار تا ۲ هزارو۵۰۰ تومان  به فروش می رسانند.

رییس بسیج اصناف استان البرز پایین بودن قیمت این ماسک های باکیفیت بالا را تولید آن توسط جهادگران دانست که با حداقل دستمزد و یا به صورت رایگان در حال فعالیت هستند تا هزینه ها برای مردم کاهش یابد.

از بتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۲۱ هزار نفر از مردم البرز در بیمارستان ها تحت درمان قرار گرفته  که از این تعداد حدود یک هزار و۵۶۰ نفر جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =