هفتمین کتاب دانشگاه علوم پزشکی جیرفت رونمایی شد

جیرفت - ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از رونمایی هفتمین کتاب این دانشگاه با عنوان "مروری بر عوامل خطرِ سرطان‌های شایع" خبر داد.

فاطمه سیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، موضوع کتاب رونمایی شده را در حوزه سرطان عنوان کرد و بر حمایت واحد انتشارات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در زمینه چاپ کتب تأکید کرد.

وی نخستین گام مبارزه با سرطان‌ها را شناسایی چگونگی وضعیت سرطان در جامعه از طریق جمع‌آوری اطلاعات جمعیت شناختی در مورد بروز و شیوع انواع سرطان ها و پراکندگی جغرافیایی آن‌ها دانست و گفت: نگارش کتاب و تحقیق در زمینه بیماری سرطان نقش مهمی در پیشگیری و درمان این بیماری دارد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تهیه و تألیف کتاب مروری بر اپیدمیولوژی و عوامل خطر سرطان‌های شایع را یک فرصت مناسب برای نمایش ظرفیت‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اعلام کرد و افزود: حمایت از فعالیت‌های پژوهشی ارزشمند موجب اعتلای جایگاه علمی ایران در سطح جهان و همچنین گامی در راستای دستیابی به مرجعیت علمی خواهد بود.

وی ایجاد یک تریبون شخصی، ارتباط ماندگار، انتقال افکار، بالا رفتن جایگاه اجتماعی، ثبت آثار و دست‌نوشته‌ها و جلوگیری از سرقت ادبی، اعتماد به نفس، ارتقاء و بالارفتن مرتبه شغلی، کسب اعتبار، توجیه اقتصادی و کسب درآمد و تقویت رِزومه (پیشینه) تحصیلی را از مزایای نگارش کتاب عنوان کرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بر لزوم ایجاد فضا برای معرفی و نمایش تازه‌های نشر تاکید کرد و پخش کتاب را یکی از دغدغه‌های نویسندگان دانست.

سیدی بر فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در جامعه تاکید کرد و شرایط کرونایی را فرصتی برای آشتی مردم با کتاب و کتاب‌خوانی در زندگی خانواده‌ها دانست.

وی تصریح کرد: کتاب در جامعه‌ای که همه به سوی بی هویتی و فضاهای ابری و پیام‌های زمان گذاری شده می روند، با نوشتن یک کتاب می‌توانید بستر یک ارتباط ماندگار را فراهم کنید و مفهوم ماندگاری در ارتباط که یک خلا در جوامع امروزی است را با نوشتن یک کتاب پر کنید.

مردادماه امسال نیز «کتاب سیمای سرطان» با هدف ترسیم نقشه راه مبارزه با سرطان در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان رونمایی شد.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یک سوم پهناورترین استان کشور را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها