چهار پایگاه انتقال خون گیلان امروز برای خونگیری فعال است

رشت - ایرنا - مدیر پزشکی انتقال خون گیلان گفت: چهار پایگاه انتقال خون گیلان امروز "یکشنبه" در سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) برای اهدای خون و تامین نیاز استان فعال است.

دکتر گیتی ایزدی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پایگاه های انتقال خون رشت، لاهیجان، بندرانزلی و تالش از ساعت ۸:۳۰ تا ١٣ امروز برای اهدای خون مردم با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی فعال است.

وی با بیان اینکه همواره به اهدای خون مردم نوعدوست گیلان در تمامی گروه های خونی نیاز است، اظهار داشت: طی روزهای اخیر با کمبود ذخایر خونی مواجه شده ایم لذا برای تامین خون مورد نیاز بیماران به مشارکت بیش از پیش افراد واجد شرایط برای اهدا نیازمندیم.

ایزدی پور از مردم خواست: با مراجعه به پایگاه های انتقال خون استان یاریگر آنان برای تامین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران باشند.

در نیمه نخست امسال ۴۳ هزار و ۴۴۱ نفر در گیلان برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد ۳۷ هزار و ۸۲۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

از مجموع اهداکنندگان ۲۲ هزار و ۱۱۳ نفر اهداکننده مستمر، ۱۰ هزار و ۳۳۲ نفر با سابقه بوده و پنج هزار و ۳۷۵ نفر برای اولین بار برای اهدای خون اقدام کردند.

سالانه به طور میانگین بیش از ۲۰۰ هزار واحد خون و فرآورده های خونی در استان گیلان تولید می شود که برای مصدومان حوادث، جراحی ها، بیماران هموفیلی، فاویسم و افراد نیازمند مصرف می شود.  

استان گیلان به علت گردشگرپذیر بودن، آمار بالای جراحی های قلب و عروق، تصادفات، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزو استان های اول کشور به لحاظ مصرف فرآورده های خونی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =